Які повістки вручають в Україні: чотири основні види

Поділитися
Які повістки вручають в Україні: чотири основні види
В Україні є різні види повісток, які не завжди означають призову на службу.

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18-60 років, які можуть отримати повістки. Якщо людина отримала повістку, то це не є гарантією того, що її мобілізують. Завідувачка сектору Великописарівського бюро правової допомоги Людмила Мусієнко пояснила, які бувають види повісток та чим вони відрізняються.

Повістка для уточнення даних

Такий вид повістки можуть вручити для оновлення даних про призовника:

  • сімейний стан;
  • наявність або відсутність дітей;
  • стан здоров’я;
  • місце роботи.

Також можуть бути встановленні підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

Повістка-призов на строкову військову службу

У документі має бути зазначений термін, у який призовнику потрібно з’явитися до призовної дільниці.

У такій повістці також прописано, що при собі повинен мати призовник: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також, обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (при наявності).

Повістка для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Якщо особа отримала таку повістку, то вона має обов’язково пройти медичне обстеження.

До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного, у якій зазначається, про придатність чи непридатність призовника до служби.

Мобілізаційне розпорядження

Такі повістки вручають військовозобов’язаним чоловікам, які пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби.

Зазначається, що під час оголошення мобілізації здебільшого вручають мобілізаційне розпорядження. У документі має бути вказано, що військовозобов'язаний повинен з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Нагадаємо, що в Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, нещодавно було затверджено порядок, за яким добровольці можуть набути статусу учасника бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі