Мобілізація в Україні: як добровольцям отримати статус учасника бойових дій

Поділитися
Мобілізація в Україні: як добровольцям отримати статус учасника бойових дій © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Роз'яснення дали експерти.

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Деякі чоловіки добровільно пішли захищати Україну. Адвокат Наталя Лісова з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» розповіла, як добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.

Чи можуть добровольці отримати статус учасника бойових дій

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1193 внесено зміни до постанови від 20 серпня 2014 р. № 413, якою затверджено порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Адвокат зазначила, що тепер дія цієї постанови тепер розповсюджується на всіх наших захисників та захисниць, а не тільки тих, хто приймав участь в бойових діях не території Луганської та Донецької областей.

Також нові зміни торкнулись і добровольців. Зокрема до переліку осіб, які мають право на отримання статусу УБД внесено добровольців Сил територіальної оборони, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи, бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

Які документи потрібні добровольцям для отримання статусу учасника бойових дій

Підставою для надання особам, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, статусу учасника бойових дій є не менш як один з таких документів:

  • витяги (копії) бойових донесень;
  • витяги журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  • витяги вахтових журналів;
  • витяги польотних листів;
  • витяги з матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

До зазначених документів особи за власним бажанням можуть додавати інші документи, які підтверджують факт виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та бойових (службових) завдань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі