Загальна мобілізація: чи законно видавати повістки біля метро

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загальна мобілізація: чи законно видавати повістки біля метро © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
В цей час повістки отримують всі чоловіки призовного віку.  

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні було оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію.
Деякі громадяни призовного віку самостійно прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), інші – внаслідок отримання повістки про явку за викликом.

Помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС», член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів про процедуру вручення повісток, зокрема, хто і де їх може вручати, та що в них має бути вказано.

«По-перше, законодавством не визначені місця, де саме має вручатися повістка. З цього слідує, що відповідні особи мають право вручати повістки будь-де – на робочому місці, в метро, парку, на блокпостах.

По-друге, врученням повісток за загальним правилом займаються посадові особи ТЦК та СП. Водночас вручення повісток також може відбуватись і через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Для цього керівник ТЦК та СП видає розпорядження, яке надсилається відповідному органу разом з бланками повісток. Тому випадки вручення повісток поліцейськими та представниками територіальної оборони є незаконними.

По-третє, повістка має містити наступні дані:

  • ПІБ та місце проживання громадянина;
  • Позначення про час та дату прибуття до ТЦК та СП;
  • Найменування та місцезнаходження ТЦК та СП, до якого має прибути громадянин;
  • Підпис та печатка керівника ТЦК та СП.

Також обов’язковою складовою є корінець повістки, де громадянин має поставити свій підпис про те, що його попереджено про день і час явки до ТЦК та СП та про відповідальність у разі не явки.

По-четверте, вручення повістки в обов’язковому порядку здійснюється особисто громадянину, та під його особистий підпис. Отже, залишення повісток під дверима, в поштових комірках або телефонні дзвінки громадянам про виклик їх до ТЦК та СП не є належним врученням повістки».

Звернутися на Гарячу лінію можна за телефоном: 080 033 58 18. Дзвінки приймаються в будні з 9:00 до 18:00.

В Україні є різні види повісток, і їх вручення не завжди означають призову на службу. Нагадаємо, чим вони відрізняються і для чого служать. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі