Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні діє воєнний стан і загальна мобілізація. Раніше Верховна Рада ухвалила загалом закон №7687 про порядок бронювання військовозобов'язаних, який розширив категорії працівників, які підлягають бронюванню під час призову.
Згідно із законом, бронювання військовозобов'язаних запасу здійснюється для забезпечення функціонування певних органів, підприємств та організацій у особливий період, пише Telegraf.
Таку відстрочку можуть отримати працівники органів державної влади чи інших держорганів, органів місцевого самоврядування та підприємств, які мають певні мобілізаційні завдання.
При цьому фахівці сайту безкоштовної правової допомоги наголошують, що деякі пропозиції органів державної влади, інших державних органів щодо бронювання військовозобов'язаних не розглядатимуться Міністерством економіки у разі:
- відсутності погодження пропозицій Міністерством оборони;
- невідповідності поданих пропозицій установленій законом формі;
- відсутності даних у відповідних графах пропозиції.
Підставами для анулювання бронювання є:
- закінчення терміну його дії;
- завершення виконання чи скасування завдання підприємству, установі, організації із задоволення потреб Збройних сил, інших військових формувань, населення;
- ліквідація відповідного органу держвлади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
- звільнення військовозобов'язаного з відповідного органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.
За наявності однієї з трьох останніх підстав анулювання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та воєнний час здійснюється шляхом прийняття в одноденний термін рішення Міністерства економіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу та надсилання його копії Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
Нагадаємо, в Україні передбачено низку виплат та пільг для військовослужбовців.