"Зупинили роботу одного з цехів підприємства "Кримський титан" і збільшили подачу води і вапняного молока у кислотонакопичувач, щоб нейтралізувати кислий стік і запобігти можливому погіршенню екологічної ситуації на півночі Криму", - заявила чиновниця окупаційного "міністерства екології і природних ресурсів Криму" Ольга Славгородська.
Як минулого року, спека та нестача води можуть спровокувати випаровування вмісту кислотонакопичувача і погіршення екологічної ситуації не лише на півночі анексованого Криму, а й у сусідніх районах Херсонської області.
При цьому Славгородська заявила, що зараз ситуація в регіоні "стабільна" і останнє перевищення гранично допустимої концентрації хлориду водню в атмосфері було зареєстровано ще 21 серпня, цитує "заступницю міністра" пропагандистське російське агентство "РИА Новости".
Своєю чергою депутат "Армянської міськради" Віктор Мохов заявив, що жителі міста в соцмережах скаржаться на погіршення екологічної ситуації, а моніторинг вмісту в повітрі хлориду водню та діоксиду сірки потрібно проводити вночі, коли концентрація хімічних речовин вище.
Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.
Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.
Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.
Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".