"Часто люди скаржаться, пишуть в місцевій групі. Багато скарг надходить. На погіршення самопочуття. Знову ж таки, опухлі очі, моторошний кашель, свербіж. Це все періодично дається взнаки. Особливо коли настає ніч, коли спека спадає. Те ж саме, що було і влітку (у серпні 2018 року – ред.)", - розповіла в коментарі "Крим.Реалії" місцева активістка Катерина Пивовар.
За словами активістки, із настанням спеки ситуація тільки погіршується, з моменту появи перших симптом минув понад місяць.
"Тут все було зрозуміло, всі люди прекрасно розуміли, що буде повторення. Понад місяць точно, потихеньку починалося, потрохи, як більше спека пішла. У чотири ранку взагалі важко. У алергіків – у мене діти алергіки – це відразу дається взнаки, кашель, очі опухлі", - додала вона.
У соціальних мережах жителі Армянська також скаржаться на неприємні запахи в місті та нездужання. Підвищений рівень забруднення повітря в Армянську і Красноперекопську також фіксують фахівці підконтрольного окупантам "Кримського гідрометцентру" у своєму моніторингу за період із 3 по 10 червня.
При цьому підконтрольний РФ "голова" Криму Сергій Аксьонов ("Гоблін") заявив, що спека в Криму не призвела до погіршення екологічної ситуації в районі заводу "Титан".
"Рівень концентрації сірчаної кислоти там зараз 6,5-7%. Гранично допустима норма концентрації – 12%. Минулого року була 30% концентрація, унаслідок чого відбувалося випаровування. Сьогодні подається у кислотонакопичувач приблизно 52 тисячі кубометрів (води) на добу - випаровується близько 40 тисяч кубометрів на добу. Поки витримується баланс і нічого (в повітрі) немає", – цитує Аксьонова провладний сайт "Кримінформ".
Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.
Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.
Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.
Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".