Жителі окупованого Армянська скаржаться на повторення торішніх викидів

Поділитися
Жителі окупованого Армянська скаржаться на повторення торішніх викидів В окупованому Армянську нові викиди © Крим.Реалії
Із настанням спеки ситуація лише погіршується. Окупанти Криму традиційно заявляють, що "все під контролем".

Жителі Армянську на півночі окупованого Росією Криму скаржаться на погіршення екологічної ситуації із настанням спеки. Люди побоюються повторення минулорічної ситуації із викидами заводу "Кримський титан".

"Часто люди скаржаться, пишуть в місцевій групі. Багато скарг надходить. На погіршення самопочуття. Знову ж таки, опухлі очі, моторошний кашель, свербіж. Це все періодично дається взнаки. Особливо коли настає ніч, коли спека спадає. Те ж саме, що було і влітку (у серпні 2018 року – ред.)", - розповіла в коментарі "Крим.Реалії" місцева активістка Катерина Пивовар.

За словами активістки, із настанням спеки ситуація тільки погіршується, з моменту появи перших симптом минув понад місяць.

"Тут все було зрозуміло, всі люди прекрасно розуміли, що буде повторення. Понад місяць точно, потихеньку починалося, потрохи, як більше спека пішла. У чотири ранку взагалі важко. У алергіків – у мене діти алергіки – це відразу дається взнаки, кашель, очі опухлі", - додала вона.

У соціальних мережах жителі Армянська також скаржаться на неприємні запахи в місті та нездужання. Підвищений рівень забруднення повітря в Армянську і Красноперекопську також фіксують фахівці підконтрольного окупантам "Кримського гідрометцентру" у своєму моніторингу за період із 3 по 10 червня.

При цьому підконтрольний РФ "голова" Криму Сергій Аксьонов ("Гоблін") заявив, що спека в Криму не призвела до погіршення екологічної ситуації в районі заводу "Титан".

"Рівень концентрації сірчаної кислоти там зараз 6,5-7%. Гранично допустима норма концентрації – 12%. Минулого року була 30% концентрація, унаслідок чого відбувалося випаровування. Сьогодні подається у кислотонакопичувач приблизно 52 тисячі кубометрів (води) на добу - випаровується близько 40 тисяч кубометрів на добу. Поки витримується баланс і нічого (в повітрі) немає", – цитує Аксьонова провладний сайт "Кримінформ".

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.

Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.

Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.

Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі