У вівторок, 23 лютого, Святошинський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою п'яти колишнім бійцям київського "Беркута" до 23 квітня.
Крім того, суд розширив перелік статей, за якими звинувачують Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Марінченка, Сергія Тамтуру і Олега Янішевського.
Їм інкримінується вбивство 48-ми осіб, а також вчинення терористичного акту та перешкоджання мирним зібранням та мітингів.
Наступне засідання суду заплановано на 16 березня.
16 лютого справи проти п'яти заарештованих "беркутівців" були об'єднані в єдине провадження.
Нагадаємо, навесні 2014 року "беркутівці" Павло Аброськін, Сергій Зінченко та їхній командир Дмитро Садовник були затримані та заарештовані. У жовтні Садівнику запобіжний захід було змінено на домашній арешт, після чого він утік. Справа Аброськіна і Зінченка все ще знаходиться на розгляді суду.
Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинено, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться в листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі про незаконне скасування конституційної реформи ніяких підозр нікому не було оголошено.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "вбити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Евромайдана читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотній бік очевидності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".