У квітні в реєстр корупціонерів внесли 520 записів щодо осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення (126 кримінальної та 394 адміністративної відповідальності). Про це інформує прес-служба НАЗК.
Зокрема, до кримінальної та адміністративної відповідальності притягнуто 200 депутатів міських рад, 24 чиновників місцевого самоврядування, 28 працівників Національної поліції або поліцейських, 20 держслужбовців, 20 присяжних. Більшість порушень стосуються несвоєчасного подання змін до декларацій.
Всього з початку року до Реєстру внесено 2343 записи.
Станом на 18 травня в Реєстрі корупціонерів враховано 36818 записів, з них 5970 - за кримінальними корупційними правопорушеннями і 12875 - за адміністративними.
Президент Зеленський в січні поточного року подав у ВР законопроект, який передбачає посилення покарання за брехню в декларації, включно з поверненням позбавлення волі за злочин. У ньому пропонується встановити поріг в 4,5 млн грн, понад якого чиновнику загрожує в'язниця. Пізніше Венеціанська комісія підтримала законопроект президента, внісши пропозицію: зобов'язати посадових осіб повторно подати декларації за 2020 рік або підтвердити достовірність раніше поданих декларацій.
При цьому депутати своїми поправками показують, що не налаштовані посилювати покарання за брехню в декларації. Нардепи подали майже 70 поправок до законопроекту.
Правки депутатів можуть поставити хрест на здійсненні контролю і перевірки декларацій, адже вони пропонують встановити, що при ухваленні рішення НАЗК за результатами контролю та перевірки декларацій будь-які неузгодженості або неточності, виявлені в них, трактуються на користь декларантів.
Детальніше про тонкощі роботи над законопроектом читайте в статті Антона Марчука "Покарання за брехню в деклараціях: як депутати хочуть" кинути "Зеленського і проігнорувати Венеціанську комісію".