НАЗК оновило Реєстр корупціонерів

Поділитися
Оновлений реєстр відображає кількість осіб, засуджених за корупцію, а також містить інтерактивну карту правопорушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції у четвер, 11 березня, представило оновлений Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні порушення або пов'язані з ними дії, повідомляє пресслужба агентства.

Як заявив голова НАЗК Олександр Новіков, цей реєстр був переданий Міністерством юстиції в лютому 2019 року.

До того, як реєстр оновили, в ньому не було даних про загальну кількість осіб і розподілу за категоріями, а також був незручний пошук.

«Тепер можна реально дізнатися, скільки людей засуджені та притягнуті до відповідальності за корупцію в Україні, скільки у кримінальних злочинах, скільки - за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, і скільки - притягнуто до дисциплінарної відповідальності», - цитує Новікова DW.

Тепер у реєстрі кожен користувач зможе побачити в регіональному розрізі кількість осіб, які вчинили правопорушення. Для цього створили інтерактивну карту.

«Причому не просто загальна кількість, а побачити, скільки осіб вчинили злочини, скільки - були притягнуті до відповідальності за порушення конфлікту інтересів, наприклад, за незаконне отримання подарунків, тобто по кожній категорії правопорушень», - уточнив голова НАЗК.

Повідомляється, що найактуальніша інформація в реєстрі оновлюватиметься в автоматичному режимі, без участі людини. Також передбачена інтеграція реєстру з іншими електронними сервісами, наприклад із системою державних електронних закупівель Prozorro і Єдиним державним вебпорталом відкритих даних.

За словами керівника Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергія Деркача, в реєстрі також був створений «внутрішній аналітичний блок», який дозволить агентству обробляти інформаційні запити досить швидко тому, що система автоматично згенерує звіт.

Новіков висловив надію, що цього місяця Верховна Рада України ухвалить антикорупційну стратегію на майбутні п'ять років і НАЗК зможе перейти до етапу роботи із внесення або вилучення осіб з реєстру.

Як відомо, 5 листопада минулого року Верховна Рада України підтримала урядовий законопроєкт «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки», яким пропонується затвердити саму антикорупційну стратегію.

У Національному агентстві з протидії корупції впевнені, що від корупції страждають всі, зокрема фінансово-промислові групи. А реалізація Антикорупційної стратегії в Україні дасть економічний ефект в розмірі 200 млрд гривень.

Понад 450 млрд грн щорічно втрачає Україна від корупційних схем - такі дані ZN.UA отримало під час круглого столу «Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах». Ще близько 500 млрд грн потенційних інвестицій сюди не заходять через ті самі схеми. У чиїх кишенях осідають ці мільярди і завдяки яким схемам вони обходять державний бюджет, читайте в підсумковому тексті Юлії Самаєвої «Корупційний калькулятор».

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції протягом двох тижнів склало і направило до суду 84 адміністративних протоколи, зокрема щодо міського голови Львова Андрія Садового та судді Конституційного суду у відставці Михайла Гультая.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі