За час війни в Україні понад 90 тисяч ВІЛ-інфікованих пацієнтів забезпечили ліками

Поділитися
За час війни в Україні понад 90 тисяч ВІЛ-інфікованих пацієнтів забезпечили ліками © Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України
Пацієнти отримали ліки на шість місяців наперед. 

Команда пацієнтської організації України БО “100% Життя” всі 80 днів війни в Україні забезпечувала українців безперебійною антиретровірусною терапією. Загалом ліками будуть забезпечені всі 129 194 пацієнтів із ВІЛ, які потребують щоденного лікування. Про це повідомляє пресслужба організації. 

Зазначається, що річний запас ліків в Україну закуповується за підтримки програми PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Ліки для пацієнтів, які перебувають у закладах пенітенціарної системи, — за підтримки Глобального Фонду. 

"За умови прийому АРТ люди з ВІЛ можуть жити, але вкрай важливо не припиняти її прийом ані на день", - пояснюють у фонді.

БО “100% Життя” з перших днів російської агресії також закуповує та доставляє інші ліки на замовлення ДП Медичні закупівлі, залучаючи нові донорські кошти на допомогу українським пацієнтам та реалізовуючи краудфандингову кампанію.

З нагоди Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу в організації нагадали на необхідності боротися з вірусом.

"За понад 20 років боротьби з епідемією ВІЛ, Україна зробила значні кроки для захисту і підтримки ВІЛ-позитивних пацієнтів: доступні ліки та послуги дозволяють людям з ВІЛ прожити повноцінне життя на 100%", - зазначають в БО "100% Життя".

Там нагадують, що навіть у складних умовах війни є можливість протестуватись на ВІЛ, дізнатись свій статус та в разі необхідності отримати безперебійне лікування антиретровірусною терапією.

Осередки “100% Життя” працюють у всіх регіонах України, де це є можливим, і надають супровід пацієнтам з ВІЛ та представникам уразливих до ВІЛ груп.

Долучитися до забезпечення українців і українок ліками, медичними засобами й обладнанням, гуманітарною допомогою, а також паливом, бронежилетами й шоломами для бригад швидкої допомоги та волонтерів можна за лінком.

Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД: 0 800 500 451. Працює цілодобово, включно з вихідними та святковими днями.

Нагадаємо, Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. При цьому кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування (АРВ-терапію).

За оціночними даними UNAIDS, в Україні проживає 260 тисяч людей із ВІЛ, з них 152 тисячі отримують АРВ-терапію.

Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 71% гетеросексуальний контакт, 3% гомосексуальний. Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі