Вчені описали випадок пацієнтів, які змогли контролювати ВІЛ без терапії

Поділитися
Вчені описали випадок пацієнтів, які змогли контролювати ВІЛ без терапії Деякі пацієнти можуть контролювати ВІЛ без ліків © Громадське
Випадок може бути основою розробки нових методів боротьби з вірусом.

Вчені з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, Університету Меріленду (США) та Цзінаньського університету (Китай) виявили два механізми, які дозволили ВІЛ-інфікованим людям упродовж тривалого часу контролювати вірус без прийому препаратів, повідомляє Naked science.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який спричинює синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Ліків, які гарантовано позбавляють від нього, немає, але відомі випадки одужання. Разом з тим, існують препарати, які контролюють ВІЛ та запобігають ускладненням, їх називають антиретровірусною терапією (АРТ).

Як правило, АРТ є комбінацією трьох і більше ліків різних класів. Є приклади, коли препарати поєднують в одну таблетку. Щоб терапія була ефективною, необхідно приймати препарати за графіком, без пропусків.

Але виявилось, що організм деяких людей може контролювати вірус і без терапії. У новій роботі вчені розповіли про двох пацієнтів, які почали приймати АРТ одразу після зараження та продовжували понад шість років. Потім вони стали учасниками клінічного дослідження та перестали приймати препарат під контролем лікарів. Спостереження за першим пацієнтом проводили протягом чотирьох років, за другим – п'ять років.

Один з учасників успішно контролював вірус протягом 3,5 років, але через періодичні спалахи хвороби почав приймати неоптимальну антиретровірусну терапію, не повідомивши вчених. Другий пацієнт зміг придушити хворобу та жити без прийому ліків протягом чотирьох років. Водночас, потім він заразився іншим штамом ВІЛ та отримав суперінфекцію.

У першого пацієнта були високі рівні CD8 + T-лімфоцитів - специфічних імунних клітин, які лізують клітини-мішені, що несуть чужорідні антигени або змінені аутоантигени. Другий учасник демонстрував нижчі показники CD8 + Т-клітин проти ВІЛ, але мав сильну нейтралізуючу відповідь антитіл протягом усього дослідження аж до різкого відскоку.

Вчені вважають, що саме нейтралізуючі антитіла відіграють роль у повному придушенні ВІЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

За даними Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, у серпні від СНІДу в нашій країні померли 163 особи. Швидкий тест на ВІЛ можна зробити у сімейного лікаря, кабінетах інфекційних захворювань, кабінетах «Довіра», центрах СНІДу та інших медустановах. Такий аналіз крові безкоштовний і потребує лише 15 хвилин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі