Глава МОЗ оприлюднив статистику захворюваності на СНІД в Україні

Поділитися
Глава МОЗ оприлюднив статистику захворюваності на СНІД в Україні © вич.рф
Смертність від ВІЛ за п'ять років зросла втричі.

2020 року обстеження на інфікування вірусом імунодефіциту людини пройшли 2,5 млн українців.

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом та голова міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко нагадав, що статистика ВІЛ в Україні є другою за величиною серед країн Східної Європи та Центральної Азії. ВІЛ було виявлено у 19 тисяч, а 18 тисяч людей розпочали лікування, повідомив Ляшко.

"Завдяки спільним зусиллям медичних установ та громадських організацій, навіть в умовах карантинних обмежень через COVID-19, минулого року 2,5 млн осіб обстежилися на ВІЛ, у 19 тисяч виявлено ВІЛ та 18 тисяч розпочали лікування", - сказав він на брифінгу в середу.

Міністр повідомив, що, попри зниження захворюваності та смертності від СНІДу на тлі масштабного розширення доступу до антиретровірусної терапії та діагностики, захворюваність на ВІЛ-інфекцію стабільно знижується.

"За останні 5 років кількість смертей від хвороб, спричинених ВІЛ-інфекцією, зменшилася втричі. Але, на жаль, минулого року 2,5 тис. людей із ВІЛ померли. Основна причина цих наслідків – пізня діагностика хвороби", - сказав він.

У кожної третьої людини вперше ВІЛ-інфекція була виявлена вже на стадії СНІДу. Близько третини ВІЛ-позитивних українців не знаю про свій ВІЛ-статус.

"Як і в боротьбі з COVID-19, для подолання епідемії СНІДу нам необхідний високий рівень відповідальності громадянського суспільства. Успіхи в боротьбі з подоланням СНІДу знаходяться під загрозою через безперервну кризу COVID-19. суттєве зниження тестування ВІЛ-інфекції та вірусні гепатити. Це знижує рівень виявлення цих хвороб та відкладає доступ до лікування", - сказав міністр.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який спричиняє синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Ліків, які гарантовано позбавляють його, немає, але відомі випадки одужання. Водночас існують препарати, які контролюють ВІЛ та запобігають ускладненням, їх називають антиретровірусною терапією (АРТ).

Ляшко нагадав, що відшкодування державою аптекам вартості лікарських засобів робить лікування хронічних захворювань доступнішим.

"Пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, держава компенсує витрати на ліки. Не купуйте ці препарати, не займайтеся самолікуванням. Зверніться до сімейного лікаря за рецептом і, у разі потреби, отримайте ці ліки безкоштовно.

Здоровий спосіб життя, періодичні медичні огляди та тестування, вчасно розпочате призначене лікарем лікування – це основа для збереження вашого здоров'я та життя”, – заявив глава міністерства.

Раніше Державна служба статистики України оприлюднила дані про кількість померлих із зазначенням причин. Статистику оприлюднено за січень-серпень 2021 року. З початку року в Україні померло 439 430 людей, а в серпні 43 538 осіб.

Також повідомлялося, що вчені з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, Університету Меріленду (США) та Цзінаньського університету (Китай) виявили два механізми, які дозволили ВІЛ-інфікованим людям упродовж тривалого часу контролювати вірус без прийому препаратів, повідомляє Naked science.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі