З моменту окупації Криму Росія завезла туди від 800 тисяч до 1 мільйона своїх громадян, заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, посилаючись на дані Меджлісу, під час виступу в Кримському домі у Києві, передає УНІАН.
Джемілєв зазначив, що окупанти ретельно приховують дані щодо населення Криму.
"Є деякі джерела, я про них не буду зараз говорити, які дають нам підстави говорити, наскільки збільшилася кількість людей у окупованому Криму... У нас є їхні плани про різке збільшення населення Керчі, Севастополя. Якою мірою вони виконуються? Вони навіть перевиконуються - це теж видно", - заявив він.
Він додав, що раніше він озвучував цифру у 500 тисяч завезених до Криму росіян.
"Коли приїжджали наші співвітчизники, вони говорили, що це ми зменшили цифру. За оцінками наших співвітчизників - там від 800 тисяч до 1 мільйона", - зауважив він.
Джемілєв також заявив, що у Криму високий рівень смертності, який на 33% перевищує народжуваність; особливо сильні втрати несе корінне населення. Росіяни ж продовжують переселятися в Крим - і серед них переважають кілька категорій.
"У першу чергу, це громадяни РФ - військовослужбовці, працівники внутрішніх справ, ФСБ, які вийшли у відставку, отримують сертифікат, який дає право на придбання житла у розмірі 16 кв. м на одну людину. Держава зобов'язана виплачувати грошові кошти для придбання житла. Якщо з цими сертифікатами в інших регіонах Росії проблема, то у Криму ці сертифікати моментально надаються", - пояснив Джемілєв.
За його даними, в Криму, особливо у Євпаторії, Севастополі та Сімферополі активно будується житло, у першу чергу, для переселенців з РФ.
Нагадаємо, що Генасамблея ООН 22 грудня ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". У ній поіменно згадуються політв'язні Кремля Олег Сенцов, Володимир Балух і Емір-Усеін Куку. Нова резолюція про порушення РФ прав людини на півострові стала третьою ініційованою Україною й прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення та констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на півострові не сталося. Детальніше про утиски громадян читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".