Україна і бойовики "ДНР" здійснили обмін полоненими, повідомив президент Петро Порошенко вдень у суботу, 20 лютого, з посиланням на інформацію від голови СБУ Василя Грицака.
"Тільки що голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів про звільнення від полону трьох українських вояків і назвав прізвища наших героїв", - повідомив Порошенко на своїй сторінці в Facebook.
Відомі імена звільнених українців: це старший сержант Гарнага (28 ОМБР), молодший сержант Дмитрук (1 бтро В0116), солдат Макуха (40 бат Кривбас).
ОНОВЛЕНО Сьогодні з полону також звільнено ще одного бійця. Як повідомив Порошенко, це Вадим Кирпиченко.
ПП: Як доповів щойно Василь Грицак, звільнено українського героя Кирпиченка Вадима
- Петро Порошенко (@poroshenko) 20 февраля 2016
Порошенко додав, що на місці обміну полоненими зараз перебуває уповноважений президента з питань мирного врегулювання конфлікту в Донбасі, депутат Ірина Геращенко.
Раніше радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомив, що обмін полоненими, запланований на 20 лютого, відбудеться за схемою "3 на 6".
За інформацією російського "Интерфаксу", Україна передала "ДНР" п'ятьох бойовиків та священика.
ПП: Щойно голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів про звільнення з полону трьох українських вояків і назвавши ...
Опубліковано Петро Порошенко 20 лютого 2016 р.
Звільнення і обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.
Як писало DT.UA, у списку для потенційного обміну, який у минулому році передали Києву сепаратисти, - близько 1200 осіб. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 полонених українців.
Як стверджують наші інформатори, у цьому списку чимало імовірно загиблих в зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни, сам факт існування яких не підтверджений. Створюється враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не стільки звільнення "своїх", скільки привід погаласувати про масові політичні репресії в Україні".
На думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського союзу.