Бойовики з подачі Москви прив'язують обмін заручників до питання про широку амністію

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бойовики з подачі Москви прив'язують обмін заручників до питання про широку амністію Заручників використовують як інструмент політичного тиску © Twitter/Murad Gazdiev
Бойовики погрожують застосовувати до заручників смертну кару, аби зробити Київ зговірливішим.

Сепаратисти й Кремль намагаються використовувати заручників як інструмент шантажу та політичного тиску, а окремі "персонажі" просто не хочуть, щоб хтось заважав їхній торгівлі людьми, йдеться у статті Олега Кухаренка для DT.UA.

"Представники "ДНР" і "ЛНР" з подачі Москви затято прив'язують обмін до питання про широку амністію, а для того щоб зробити Київ зговірливішим, в ОРДЛО організували судові процеси над заручниками", - ідеться у статті.

"18 лютого Верховна Рада надіслала до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій заяву, в якій звернула увагу, що Росія й сепаратистські режими не виконали своїх зобов'язань щодо звільнення силоміць утримуваних осіб і безперешкодного доступу міжнародних гуманітарних місій на окуповані території. ВР закликала парламенти інших країн дати сигнал Росії про неприпустимість застосування вбивств і катувань на Донбасі; вимагати від РФ надати Червоному Хресту доступ до заручників. "Особливе занепокоєння викликають недавно озвучені погрози з боку бойовиків щодо готовності застосовувати до заручників смертну кару", - сказано у зверненні. До речі, людожерські обіцянки сепаратистів світова громадськість фактично ігнорувала…", - наголошує автор.

Читайте також: У СБУ відреагували на погрози бойовиків розстрілювати заручників

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, народний депутат Ірина Геращенко розповіла DT.UA: досить давно представники сепаратистських республік заявили, що встановили місцезнаходження (долю) близько 60 осіб, що перебували в списку зниклих безвісти. Однак жодної інформації про цих людей так і не надали.

Ситуація, за словами Геращенко, ускладнюється ще й тим, що в місця утримання українських громадян, попри кількаразові прохання представників ТКГ, не допускають місію Червоного хреста,. Водночас багато хто зазначає, що після того як питання звільнення заручників стало однією з тем Мінського переговорного процесу, припинилося масове застосування тортур стосовно полонених, як це було 2014-го.

Як повідомляло DT.UA, на думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського союзу.

Детальніше про ситуацію з обміном полонених читайте у статті Олега Кухаренка "Найгірша форма рабства…" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі