З Миколаївського порту вивезли тисячі тонн аміачної селітри – адміністрація

Поділитися
З Миколаївського порту вивезли тисячі тонн аміачної селітри – адміністрація
Активісти, що повідомили про її зберігання, попереджали про ризики повторення трагедії у Бейруті.

Адміністрація Миколаївського морського порту повідомляє, що заарештовані 3,2 тисячі тонн аміачної селітри вивезли зі складу ще до трагічних подій у Бейруті. Про її зберігання там повідомив голова ГО «Центр аналітичних досліджень» Андрій Сенченко.

«Вивезення вантажної партії селітри аміачної з території Миколаївського морського порту було завершено на початку 2019 року. На теперішній час залишки вантажу селітри аміачної, що була вивантажена з т/х «ТУЗЛА», в порту відсутні», - наголошується у повідомленні.

Вантаж у 2018 році привезло судно «ТУЗЛА», селітра зберігалась у біг-бегах (брезентових мішках – ред.) вагою півтонни кожен. Упродовж 19-21 вересня її вивантажила на причал №12 приватна стивідорна компанія. Загалом із судна вивантажили 6 422 біг-бега селітри загальною вагою 3217,422 мт.

За даними Сенченка,що підтверджуються витягами з Єдиного реєстру судових рішень, станом на січень 2019 року, заарештовані 3 200 тон селітри перебували на причалі №12. А в лютому Печерський суд Києва відмовив у знятті арешту на майно.

«Інших рішень суду, де б говорилося про цю заарештовану селітру, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона повинна перебувати там, де її і залишили – на 12 причалі Миколаївського морського торгового порту», - додав активіст.

В адміністрації порту запевнили, що інформація активістів про зберігання селітри в порту не відповідає дійсності. До допису портовики доклали фото порожнього майданчика причалу.

Увечері 4 серпня в порту столиці Лівану Бейрута пролунали кілька потужних вибухів. За різними даними, загинули 137 осіб, понад 4 тисячі дістали поранення. Триває рятувальна операція з пошуку людей під завалами. Серед постраждалих – кілька українців, вони отримали легкі травми (удари і порізи).

Вибуховою хвилею зруйновані прилеглі будівлі і десять багатоповерхових будинків; вони були такої сили, що їх наслідки відчувалися на розташованому за 160 км Кіпрі. Сума збитку оцінюється в 5-15 млрд доларів. У Лівані оголошено траур, у самому місті два тижні діятиме режим надзвичайного стану.

За попередньою версією, причиною вибуху стало порушення умов зберігання 2 750 тонн аміачної селітри – вантаж привезло судно, що належить російському бізнесменові.

Але США припускають, що це була цілеспрямована атака – за кілька днів в Лівані мали судити чотирьох бойовиків терористичної організації «Хезболла», причетних до вибуху 2005 року, в якому загинули прем'єр-міністр країни Рафік аль-Харірі і ще 21 людина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі