Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що у Конституції варто закріпити "традиційну родину", яку утворюють чоловік та жінка.
Такі слова прозвучали у виступі Тимошенко в ефірі "Свобода слова" на ICTV, передає Українська правда.
"Я до одностатевих шлюбів ставлюсь приблизно так: треба закріпити у Конституції традиційну родину, де чоловік і жінка мусять утворювати родину і жити.
Якщо у людей є інше бачення на це, то це їх особиста справа. Але робити це (легалізацію одностатевих шлюбів – УП) частиною Конституції і навпаки це підштовхувати...Я вважаю, що це просто якась дивна історія".
Так Тимошенко відреагувала на запитання, чи входить вона до новоутвореного міжфракційного "консервативного" об'єднання "Цінності, гідність, родина" та чи підтримує легалізацію одностатевих шлюбів.
За її словами, її участь у об'єднанні залежить від цілей цього утворення.
При цьому лідерка "Батьківщини" наголосила, що кожна людина має свою свободу, яку ніхто не може обмежити.
Також вона наголосила, що українське суспільство "на 90% християни і віруючі люди".
Згідно з другим соціологічним дослідженням про права людини, така цінність, як толерантність, не в пріоритеті (тільки на 13-му місці в рейтингу). Крім того, українські громадяни готові до обмеження певних прав уразливих груп, і змін за два останні роки тут практично не відбулося.
Про це у своїй статті для ZN.UA пише Ірина Выртосу, Центр інформації про права людини. За її словами, саму низьку толерантність опитувані проявили до людей, які мають наркозалежність (66% респондентів готові до обмеження прав цієї групи), і екс-засуджених (56%).
"Ще половина (51%) наших громадян готові до обмежень прав людей з непопулярними політичними поглядами. Крім того, українці нетерпимі до ромів і представникам ЛГБТ-спільноти (по 47%), - зазначає експерт. - Разом з тим українці не готові бачити своїми сусідами і біженців: трохи більше чверті опитаних (28%) категорично проти прийняття біженців Україною, а ще третина (31%) не визначилася у своєму ставленні до них".
Детальніше про ставлення співвітчизників до прав людини читайте у статті Ірини Выртосу "Больові точки України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".