Європейський союз очікує, що Україна продовжить розслідувати "справи Майдану" і притягне винних до відповідальності навіть після обміну утримуваними особами з ОРДЛО йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
"Великий обмін утримуваними відбувся після досягнення домовленості Тристоронньої контактною групою. Це хороший приклад реалізації одного з пунктів, узгоджених на саміті в нормандському форматі 9 грудня", - йдеться у повідомленні..
У ЄС чекають, що сторони використовують цей імпульс, адже робота щодо реалізації домовленостей, досягнутих на саміті, повинна продовжуватися.
"Ми беремо до уваги обмін людей, які пов'язані з трагічними подіями Майдані а в 2014 році. Ми очікуємо, що розслідування всіх звинувачень продовжать, а всі залучені сторони подбають про те, щоб усіх винних притягнули до відповідальності", - додали в ЄС.
Європейський союз підтвердив свою підтримку переговорів у нормандському форматі, зусиллям ОБСЄ і Тристоронньої контактної групи.
"Підкреслюємо важливість виконання Мінських угод у повному обсязі, включаючи постійне припинення вогню. Це єдиний спосіб досягти стійкого і мирного врегулювання конфлікту на сході України. Європейський союз залишається непохитним в підтримці територіальної цілісності і суверенітету України", - підсумували в ЄС.
29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та незаконними збройними формуваннями "ДНР" та "ЛНР". Служба безпеки опублікувала імена всіх 76 українців, яких звільнили у рамках обміну.
Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Серед інших, бойовикам видали п'ятьох колишніх беркутівців, яких звинувачують у розстрілі активістів на вулиці Інститутській у Києві у 2014 році.
23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо про обмін домовилися лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час нормандського саміту 9 грудня.
Узгодити обмін ТКГ повинна була під час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами представниці української гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через представників незаконного формування "ЛНР".