Екссуддя Арестова хоче відсудити 180 тисяч гривень у журналіста, який знайшов у неї паспорт РФ

Фото Документ
Поділитися
Екссуддя Арестова хоче відсудити 180 тисяч гривень у журналіста, який знайшов у неї паспорт РФ © Схеми
Також вона вимагає компенсацію від ДБР.

Екссуддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова подала позов до Шевченківського районного суду Києва проти української служби "Радіо Свобода" та журналіста Георгія Шабаєва, який улітку 2023 року оприлюднив інформацію про наявність у неї російського громадянства.

Вимоги позивачки

Згідно з даними судового реєстру, позов поданий 15 липня, проте перше підготовче засідання у справі заплановане лише на 24 грудня о 13:00. Суддею призначена Ірина Макаренко, пише "Радіо Свобода".

Людмила Арестова вимагає:

  • Визнати інформацію з розслідування про її російське громадянство недостовірною, такою, що порочить честь, гідність і ділову репутацію.
  • Видалити з публікації фотографії, знайдені журналістами у відкритих джерелах.
  • Відшкодувати 180 тисяч гривень моральної шкоди.

Крім того, співвідповідачами у справі є Державне бюро розслідувань (ДБР) і Державна казначейська служба. Арестова звинувачує ДБР у неправомірному розголошенні інформації на запит журналістів та вимагає стягнути з казначейства 20 тисяч гривень моральної шкоди.

Реакція відповідачів

Редакцію "Радіо Свобода" у суді представляє юристка Віра Крат, яка вважає позов Арестової безпідставним.

"Журналісти діяли добросовісно, дотримуючись журналістських стандартів і законодавства. Порушень прав позивачки чи її родини не було. Ми доводитимемо правоту журналістів усіма законними способами", – заявила Крат.

Передісторія

За інформацією журналістів, отриманою через автоматизовану систему "Роспаспорт", Арестова набула громадянства РФ у 2014 році на підставі "договору про прийняття Криму до складу Росії". Цей документ автоматично визнавав громадянами РФ усіх, хто на момент анексії Криму постійно проживав на півострові. Шабаєв писав, що 5 квітня 2014 року суддя Арестова отримала російський паспорт. А вже 11 травня вона вилетіла з окупованого Сімферополя у Москву, звідки повернулася назад 14 травня.

А 10 грудня 2024 року Вища рада правосуддя звільнила Людмилу Арестову через виявлене у неї російське громадянство ‒ це істотний дисциплінарний проступок, через який Арестова втратила статус судді. Це рішення ґрунтувалося на даних розслідування "Схем" (проєкту "Радіо Свобода"), опублікованого у липні 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі