Як вберегтися від коронавірусу – протоколи з Італії і Китаю

Поділитися
Як вберегтися від коронавірусу – протоколи з Італії і Китаю Дотримання простих правил рятує життя © Kelly Sikkema / Unsplash
Окрім загальновідомих порад у них є й доволі незвичні.

Лікарі з Італію та Китаю – двох країн, які найбільше постраждали від коронавірусу Covid-19, дають поради, як звести нанівець імовірність зараження.

Протоколи дій від італійських медиків у перекладі російською оприлюднила у Facebook телеведуча Юлія Бурковська.

Окрім загальновідомих порад використовувати маски в людних місцях, дотримуватися правил гігієни, переходити на безготівкові розрахунки, не користуватися громадським транспортом, тримати дистанцію і не торкатися обличчя, лікарі радять:

1. Перед виходом з дому вдягати одяг, що закриває руки та ноги.

2. Під час прогулянки з собакою слідкувати, щоб вона якомога менше контактувала з різними поверхнями. А після повернення дезінфікувати їй лапи.

3. Ретельно згортати використані паперові серветки перед тим, як викидати їх.

5. Відмовитися від прикрас та збирати довге волосся у жмут.

6. Після повернення додому не торкатися нічого до миття рук. Залишати гаманець, ключі та інші потрібні речі у коробці біля входу.

7. Дезінфікувати окуляри спиртовмісною рідиною, а телефон – акуратно протирати мильним розчином.

8. Після повернення додому одразу знімати взуття та одяг для подальшого прання/чищення, викидати рукавички. Прийняти душ або обтерти незакриті одягом ділянки тіла.

9. Дезинфікувати сумки та покупки перед тим, як покласти їх на місце, під час дезінфекції надавати перевагу тим предметам, які становлять найбільшу загрозу зараження.

10. Подружжям і батькам із дітьми – спати на різних ліжках (і, бажано, у різних кімнатах), розділити посуд та інші побутові предмети, відвідувати різні туалети, а після використання – дезінфікувати санвузли хлором.

11. Часто прати одяг, чистити взуття, регулярно провітрювати помешкання.

12. Щоденно дезінфікувати підлокітники меблів, пульти, вимикачі, поверхні.

13. Не відкладати звернення до лікаря у разі ускладненого дихання та високої температури.

14. Дотримуватися умов карантину, адже кожен вихід на двір під час карантину починає відлік часу наново.

Юлія Бурковська/Facebook

Юлія Бурковська/Facebook

Поради китайських лікарів набагато більш розгалужені і викладені у 69-сторінковому документі.

Нагадаємо, в Україні офіційно підтверджено 47 випадків захворювання на коронавірус: у Дніпропетровській (2), Донецькій (1), Житомирській (2), Івано-Франківській (2) Київській (4), Львівській (1), Тернопільській (1), Чернівецькій (25) областях і Києві (9).

З 12 березня в Україні діє тритижневий карантин. Згодом Кабмін посилив обмежувальні заходи. До 3 квітня призупинено навчання, закриті кордони, скасовано масові заходи, обмежена робота громадського транспорту і закладів, призупинено міжміське і авіасполучення.

Відстежувати ситуацію з поширенням коронавірусу в країні можна за допомогою спеціального онлайн-сервісу, отримувати інструкції про способи боротьби з вірусною інфекцією – через SMS-сповіщення від МОЗ. Редакція ZN.UA також підготувала пам'ятку, куди телефонувати і до кого звертатися по допомогу під час карантину.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 140 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли 307 297 осіб, з них понад 92 тисячі вилікувались, 13 049 померли.

Докладніше про епідемію коронавірусу в Італії читайте у статті Христини Суворіної "Вижити самому і захистити бізнес. Уроки Італії" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі