Медики з Китаю, яким першим довелося розпочати боротьбу з досі невідомою інфекцією, повідомили, що наразі ситуація з інфікованими коронавірусом у Піднебесній знову контролюється. Впродовж трьох останніх днів у Китаї не зафіксовано жодного випадку зараження безпосередньо на території країні. Тому лікарі, опираючись на власний досвід, розповіли, як протікає захворювання і які симптоми характерні для перших двох тижнів. Про це пишуть у виданні Daily Mail.
1-4 день. Основний симптом - підвищена температура (у 99% хворих). У деяких хворих - сухий кашель, біль у м'язах. У невеликого числа людей могла бути нудота і діарея за день-два до того.
Медики попереджають: початок хвороби може бути практично безсимптомним або протікати в дуже легкій формі, через що коронавірус плутають зі застудою чи іншими хворобами з такими ж симптомами.
5-6 день. Важке дихання. Особливо це спостерігається у людей похилого віку, у яких є хронічні проблеми зі здоров'ям.
7 день. Дихати стає ще важче, ніж до цього. Саме тоді потрібно терміново звертатися до лікарів, якщо не було зроблено цього раніше. При цьому медики зазначають, що у більшості (близько 85%) хворих симптоми в цей період або згладжувалися, або помітно слабшали. Тому уряд просить тих, хто живе з інфікованою людиною, залишатися вдома протягом 14 днів.
8-9 день. У пацієнтів, які переносять інфекцію важко, а таких близько 15%, починали проявлятися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому, коли легені вже не здатні нормально забезпечувати киснем життєво важливі органи.
10-11 день. Пацієнтів переводять в реанімацію (в середньому на 10 днів), їм потрібна екстрена допомога, а до перерахованих вище симптомів додається ще й біль у животі.
12 день. Пацієнти з хорошим імунітетом починають видужувати, температура поступово знижується. До 17 днів їх вже можуть виписати.
Медики наголошують, що кашель - другорядний симптом, а задишка закінчується лише через 2 тижні після виписки з лікарні.
В загальному період одужання триває 22 дні. Більшість смертей сталися на 18 день після виявлення перших симптомів.
Нагадаємо, загальна кількість людей, які заразились новим коронавірусом досягла 275 434 людини. За добу кількість летальних випадків зараження зросла більше, ніж на тисячу та досягла 11 399. Найбільше смертей зафіксували у центрі поширення коронавірусу в Європі – Італії.
За добу в Італії зафіксували новий рекорд смертності серед інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. Загальна кількість померлих від COVID-19 вже перевищила 4 тисячі людей. Увечері в п'ятницю, 20 березня, Агентство цивільної оборони Італії повідомило про 627 смертей від коронавірусу. Всього з початку епідемії в країні померли 4032 хворих на COVID-19.
У п'ятницю, 20 березня, стало відомо що серед цих померлих була і українка. Це стало другою офіційною смертю громадянина України від коронавірусу в Італії.
У звязку зі стрімким прискоренням розповсюдження захворюваності, лікарі по всьому світу намагаються якнайшвидше створити ліки та вакцини від коронавірусу. Нині у світі розробляються близько 20 вакцин проти коронавірусу COVID-19. Про це на прес-конференції повідомила експерт ВООЗ Марія ван Керхоув. За її словами, науково-дослідні центри по всьому світу прискорюють роботи з розробки вакцини від коронавірусу і на цей момент починаються їх клінічні випробування.