Згідно з народними повір'ями, саме цього дня починається осінь, а природа починає перетворюватися. Вважається також, що після 19 серпня ночі стають холоднішими.
Що святити на Яблучний Спас у церкві
У цей день в церкві святять на тільки яблука, але й інші фрукти і овочі. Згідно з традиціями, необхідно святити груші, виноград, сливи, персики, а також помідори та моркву. Можна також освятити в церкві мед і жмут колосся жита і пшениці - таким чином, людина прославляє різноманітне багатство природи.
Що не можна робити на Яблучний Спас
У цей день заборонено виконувати будь-яку роботу по дому, крім приготування їжі і збирання врожаю. Не можна шити, вишивати, в'язати, займатися прибиранням та будівельними роботами. Не можна також проганяти комах і вбивати їх, оскільки вважається, що якщо на руку двічі сіла муха, то людину весь рік буде супроводжувати удача.
Під час Другого Спаса триває Успенський піст, тому потрібно стримати розваги, тим, хто дотримується посту, потрібно відмовитися від вживання м'яса, яєць, жирної їжі та алкоголю.
Традицією свята
На Яблучний Спас прийнято запікати яблука, пекти пироги й млинці з яблуками. Згідно народним традиціям, пироги слід пекти з пісного тіста. З яблук можна також приготувати компот й варення.
Здавна вважалося, що яблука, вжиті на Яблучний Спас, приносять здоров'я і достаток.
Також на свято варто збирати врожай, адже за народною традицією, що залишився після Спаса урожай вже не принесе користі здоров'ю.
Освяченими в церкві прийнято пригощати яблуками нужденних і дітей. Вважається, що чим щедріше роздаси яблука - тим більш прихильною буде доля.
Яблучний Спас: прикмети
Згідно з прикметами, у цей день можна передбачити погоду на наступний сезон - якщо день сонячний та безхмарний, то осінь буде сухою, а якщо дощовий, то варто чекати мокру осінь. А ось ясний день віщує морозну зиму з хуртовинами.