«Втекти» від математики стане складніше: як зміняться правила вступу до вишів у 2022 році

Поділитися
«Втекти» від математики стане складніше: як зміняться правила вступу до вишів у 2022 році
МОН оприлюднив проєкт нових «Умов прийому на навчання» для громадського обговорення.

Наступного року на абітурієнтів чекають нові правила вступу до вишів. Зокрема, обрати «легшу» гуманітарну спеціальність, аби «втекти» від математики буде важче, адже перелік спеціальностей, для яких цей предмет є обов’язковим, пропонують розширити.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило проєкт «Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік» для громадського обговорення.

Що зміниться для тих, хто тільки вступає до вишу:

  • не потрібно буде тягати теку з паперовими копіями документів для вступу, якщо копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та документів про раніше здобуту освіту є в базі ЄДЕБО;
  • більше можливостей для вступу на бакалаврат (контракт, денна форма);
  • розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;
  • перелік обов’язкових предметів для вступу на деякі спеціальності на користь математики.

Що зміниться для майбутніх магістрів:

  • запроваджується єдине фахове вступне випробування з використанням технологій ЗНО для бажаючих продовжити навчання у магістратурі за спеціальностями галузей «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини»;
  • медики, які продовжують навчання за спеціальностями галузі «Охорона здоров’я», замість фахового іспиту зможуть використовувати результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

Прийом заяв та документів розпочинається 14 липня (крім вишів зі специфічними умовами навчання) та закінчується о 18:00 16-го (для абітурієнтів, які вступають на основі співбесіди/вступних іспитів/творчих конкурсів) і 22-го липня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО/ вступних іспитів і творчих конкурсів, складених 1-13 липня) відповідно.

«Всі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти загалом та становлення конкурентоздатності університетів країни», - заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Зауваження та пропозиції до проєкту можна надіслати у формі порівняльної таблиці до 11 жовтня 2021 року на e-mail: kernychna@mon.gov.ua (відповідальна особа – державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Анжеліка Кернична).

Вступна кампанія 2021 року не здивувала вибором абітурієнтів: більшість вчорашніх школярів мріють стати юристами, економістами, менеджерами, журналістами. До непопулярних можна віднести вчених-фізиків, ракетно-космічну й авіаційну техніку, машинобудування, металургію, суднобудування, енергетику.

Найбільший конкурс був на журналістику і менеджмент (34 людини на місце), на другому місці - політологія (27 осіб на місце).

Водночас абітурієнти з високими прохідними балами обирали гуманітарні спеціальності. З низьким – вчителів фізики, хімії, математики, прикладну фізику і наноматеріали, прикладну математику та галузеве машинобудування.

Докладніше про результати компанії і майбутнє держави читайте в статті Оксани Онищенко «Вступ-2021: куди підуть найкращі абітурієнти й чи вигідно це державі» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі