ЗСУ закуповують комерційне обладнання замість військового і відмовляються від техніки з Канади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ЗСУ закуповують комерційне обладнання замість військового і відмовляються від техніки з Канади Прийняти канадські станції на озброєння ЗСУ не хочуть. Ілюстрація
Українська бюрократія непереможна навіть в умовах війни, констатує автор DT.UA Дмитро Менделєєв.

Командування Повітряних сил, яке оголосило у Віснику державних закупівель про проведення відкритих торгів на закупівлю цифрових радіорелейних станцій, з усього наявного розмаїття вибрали звичайну радіорелейну станцію комерційного призначення.

Про це в статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв.

"Можливо, в умовах мирного часу такий підхід був би виправданий, і не треба було б замислюватися про захист від засобів радіоелектронної боротьби противника, прихованість зв'язку, шифрування команд управління доступом і трафіком тощо. І це далеко не повний пакет вимог до такого обладнання, що використовується у військових цілях. Невже кваліфікація військових зв'язківців така низька, що не дозволяє відрізнити комерційне обладнання від військового?" - пише автор.

Менделєєв повідомляє, що уряд Канади виділив 5 млн дол. США для надання технічної допомоги українським збройним силам і запропонував безплатно поставити радіорелейні станції новітньої розробки, використовувані США, Канадою, іншими країнами НАТО.

Читайте також: Порошенко підписав закон про перебування миротворців в Україні

Але, як виявилося, українська бюрократія непереможна навіть в умовах війни. Зразки станцій, надіслані Канадою українським військовим для проведення випробувань, два тижні не могли пройти митницю. Лише завдяки наполегливості представників канадської фірми-постачальника вдалося доправити станції для випробувань, які пройшли досить успішно, а все устаткування позитивно оцінили військові фахівці.

"Здавалося б, усі перешкоди знято. Та ні! Залишився найголовніший бюрократичний процес - прийняти ці станції на озброєння. І тут виявилося, що командуванню Повітряних сил геть нецікаво отримати безплатно від уряду Канади радіорелейні станції, бо гроші на закупівлю такого обладнання вже виділено. Невже негласно визначено переможця майбутніх торгів? А може, вже й інтереси сторін враховано (читай - "відкати" поділено)?" - йдеться в статті.

Докладніше читайте у статті Дмитра Менделєєва Черга у спину у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі