Вступ 2024: що робити, якщо відсутній документ про повну загальну середню освіту

Поділитися
Це стосується абітурієнтів з ТОТ і прифронтових територій.

Війна, яку розпочала Росія, суттєво вплинула і на вступну кампанію в Україні, і на сам освітній процес. Трапляються випадки, коли абітурієнти тимчасово окупованих або прифронтових територій не мають атестату про закінчену середню освіту. В міністерстві освіти та науки України розповіли, як їм діяти в такому випадку.

У відомстві пояснили, що якщо документ про повну загальну середню освіту відсутній, для вступу на навчання у ЗВО потрібно скласти річне оцінювання в уповноважених закладах середньої освіти.

Для початку треба подати заяву на вступ через освітні центри «Крим–Україна» і «Донбас–Україна», адреси та контакти освітніх центрів за посиланням.  Ці центри створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти, куди ви плануєте вступити. Центри працюють з 1 червня до 30 вересня.

Надалі обраний заклад скеровує до прикріпленої школи. Скласти річне оцінювання можна з початку роботи освітніх центрів, але не пізніше трьох днів до завершення їхньої роботи (30 вересня).

Потрібно скласти річне оцінювання з таких предметів:

  • українська мова;
  • Історії України .

Що робити, якщо неможливо скласти оцінювання очно

Якщо неможливо бути присутнім для складання оцінювання особисто, то можна скласти як індивідуальну співбесіду з відеофіксацією. Довідку про успішне проходження річного оцінювання освітній центр автоматично отримає від уповноваженого ЗЗСО.

Які документи потрібно подати до освітнього центру після річного оцінювання

  • Заяву;
  • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2021 років або результати національного мультипредметного тесту (за бажанням);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
  • документ, що посвідчує особу, а якщо він відсутній, — свідоцтво про народження;
  • чотири кольорові фотокартки (3х4 см);
  • довідку про успішне проходження річного оцінювання уповноваженого закладу загальної середньої освіти в рік вступу (за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього).

Загалом можна подати до п’яти заяв лише через один освітній центр.

Терміни подання заяв у 2024 році:

  • І етап (за кошти держбюджету) — з 19 до 31 липня (18:00).
  • ІІ етап (зарахування на контракт із можливістю переведення на вакантні бюджетні місця) — з 19 липня до 23 вересня 2024 року.

Якщо вступник отримав рекомендацію до зарахування, то має підтвердити вибір місця навчання. Якщо неможливо зробити це особисто або накласти КЕП, потрібно надіслати на електронну адресу освітнього центру скановані копії відповідних документів.

Нагадаємо, у міністерстві освіти і науки України повідомили про оновлення Порядку прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році. Зміни повʼязані із наявною воєнно-політичною ситуацією в країні та враховують основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань та навичок вступників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі