Всі присяжні у справі розстрілу активістів на Майдані взяли самовідвід

Поділитися
Всі присяжні у справі розстрілу активістів на Майдані взяли самовідвід Суддя Дячук зачитав заяви присяжних, які взяли самовідвід © insight-ukraine.org
На такий крок присяжні пішли в зв'язку з низьким матеріальним забезпеченням і великою завантаженістю.

Присяжні, які беруть участь у судовому засіданні у справі розстрілів активістів під час Евромайдана, подали заяви про самовідвід, передає "Українська правда".

Головуючий суддя Святошинського районного суду Києва Сергій Дячук прочитав заяви всіх п'ятьох присяжних. Відповідно до них однією з причин стало вкрай низьке матеріальне забезпечення: оплата за одне засідання складає 70 гривень, не рахуючи податків. Крім того, присяжні скаржаться на велику завантаженість.

У зв'язку з виниклою ситуацією судове засідання перенесли на 27 травня. До цього часу сторони домовилися розібратися з проблемою. Як зазначив прокурор Яніс Симонов, відвід присяжних може призвести до затягування розгляду справи

"У разі обрання нових присяжних, це затягнеться на 2-3 місяці", - сказав він.

Читайте також: Суд зняв арешт з майна Каська - адвокат

Як повідомлялося раніше, розстріли активістів Майдану брали участь 23 екс-беркутівця.

Нагадаємо, навесні 2014 року "беркутівці" Павло Аброськін, Сергій Зінченко та їхній командир Дмитро Садовник були затримані та заарештовані. У жовтні Садівнику запобіжний захід було змінено на домашній арешт, після чого він утік. Справа Аброськіна і Зінченка все ще знаходиться на розгляді суду.

Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинено, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться в листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі про незаконне скасування конституційної реформи ніяких підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "вбити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Евромайдана читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотній бік очевидності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі