В Україні продовжується загальна мобілізація, яка введена через повномасштабне вторгнення Росії. Повістки отримують військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Які дані мають міститься у повістці та чи можуть її вручати представники правоохоронних органів розповіли у виданні Telegraf.
Які дані мають бути вказані у повістці
Повістка є офіційним документом. У ній мають бути вказані прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, а також його адреса.
Окрім того, документ повинен містити військову спеціальність, яка має збігатися зі спеціальністю записаною у військовому квитку.
Також у документі зазначається дата, час, а також адреса, куди військовозобов'язана особа повинна прибути.
Обов'язковим пунктом у повістках є й печатка та підпис військового комісара.
Чи мають право працівники поліції вручати повістки
Фахівці пояснили, що поліцейські не мають повноважень щодо вручення повісток.
«Якщо ви водій і переймаєтесь, чи може представник правоохоронних органів зупинити вашого транспортного засобу і вручити повістку, то наразі можна з упевненістю сказати, що поліцейські таких повноважень не мають», – йдеться у повідомленні.
Документи, що були вручені таким шляхом можуть бути оскаржені в рамках судового порядку.
Слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства, прибуття військовозобов'язаної особи до призовного пункту покладається виключно на самого військовозобов’язаного. Будь-які дії примусового характеру щодо його утримання вважаються незаконними.