Воєнний стан: в "Укроборонпромі" закликають не "зливати" дані про переміщення ЗСУ

Поділитися
Воєнний стан: в "Укроборонпромі" закликають не "зливати" дані про переміщення ЗСУ Українців закликають утриматися від поширення вражень від побачених колон військової техніки й озброєння © ГУ Нацполіції у Житомирській області
Підприємства держконцерну у десяти областях країни працюватимуть в особливому режимі.

Державний концерн "Укроборонпром" повідомляє про зміни у роботі підприємств у тих областях країни, в яких діятиме воєнний стан, і закликає не поширювати у будь-який спосіб інформацію про переміщення військової техніки та озброєння Збройних сил України, йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті держконцерну.

За наказом президента України Петра Порошенка "Про введення воєнного стану в Україні" (№9338) військові підприємства у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях працюватимуть в особливому режимі.

Зокрема, можливі зміни графіку роботи, виробничої діяльності та виконання завдань, пов'язаних із функціонуванням держсистеми цивільного захисту. Також може бути змінено порядок доступу представників ЗМІ на територію підприємств.

"ДК "Укроборонпром" закликає не поширювати у будь-який спосіб інформацію про переміщення військової техніки та озброєння. Окрім того, просимо пам'ятати, що Російська Федерація веде активну інформаційну війну, тому необхідно обачно ставитись до неперевіреної інформації", - наголошується у повідомленні.

Увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану з 9:00 28 листопада терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря.

Президент Петро Порошенко запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження прав і свобод громадянина, передбачених 12 статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали шестеро моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовця.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені до повної бойової готовності, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Та виключив перенесення президентських виборів через нього.

На екстреному засіданні Ради безпеки ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі