Радбез ООН заблокував пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці

Доповнено
Поділитися
Радбез ООН заблокував пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці
РФ сама ініціювала засідання Радбезу.

Рада безпеки ООН заблокувала розгляд питання, яке запропонувала Росії щодо ситуації в Керченській протоці, де напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Транслцию засідання веде прес-центр ООН.

Російська сторона хотіла провести засідання щодо "Підтримки міжнародного миру і безпеки".

На початку засідання США, Нідерланди, Польща, Швеція і Велика Британія засудили агресію РФ на Азові і підтримали територіальну цілісність України.

"Я виступаю від імені США, Королівства Нідерландів, Польщі, Швеції і Великої Британії. Ми виступаємо єдиним фронтом проти спроби Росії обговорити недавню ескалацію в Керченській протоці по темі порушення кордонів РФ. Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води", - заявила постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі, підкресливши, що "ми висловлюємо глибоку занепокоєність у зв'язку з інцидентом, який представляє собою небезпечну ескалацію в порушення міжнародного права. Ми розраховуємо на обговорення російської провокації з відповідного пункту порядку денного. Ми закликаємо всіх членів Ради голосувати проти пункту порядку денного, запропонованого Росією".

Росія, у свою чергу, заявила про "порушення свого суверенітету українською владою" і звинуватила Київ у підриві міжнародної безпеки.

Читайте також: Засідання Ради Безпеки ООН: онлайн-трансляція

Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів. На наступний день Росія офіційно звинуватила Україну у порушенні правил мирного проходу в море. Потім МЗС РФ висловив офіційний протест повіреному у справах України Руслану Німчинському.

Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада в 16:00 збереться на позачергове закрите засідання, де буде розглядати питання про введення воєнного стану в країні.

DT.UA публікувало текст статей Конституції України, які хочуть обмежити на час воєнного стану.

Поділитися
Дивіться спецтему: Атака РФ на Азові. Введення воєнного стану в Україні
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі