Загроза застосування тактичної ядерної зброї Росією у війні проти України в останні тижні жваво обговорюється не лише вітчизняною пресою та політиками, а й на Заході. Ймовірність цього кроку з боку Путіна існує, але є не надто високою. Ядерний удар не залишиться без відповіді від США і НАТО, тому в Кремлі не поспішають його використовувати. Таку думку висловив колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес в інтерв’ю BBC.
На думку американського військового, застосування тактичної ядерної зброї поставить увесь світ у складне становище, оскільки інші країни уважно спостерігають за розвитком ситуації. Якщо Путін виконає свою погрозу, це може стати сигналом для Ірану, Північної Кореї та Китаю, що використання ядерної зброї є допустимим.
«Якщо Росія зробить жахливу помилку, застосувавши тактичну ядерну зброю проти України, для Сполучених Штатів буде неможливим не відповісти. Їм доведеться відповісти, бо якщо вони цього не зроблять, Росія може зробити це знову. За перебігом подій спостерігають Китай, Іран та Північна Корея», — заявив Ходжес.
Він додав, що крім військової відповіді Вашингтон вдасться до багатьох «неядерних» важелів впливу. Це завдасть серйозної шкоди Росії, тому у Кремлі навряд чи підуть на ризиковану ескалацію.
«Вони знають і усвідомлюють, що ми справді це зробимо, я вважаю малоймовірним, що вони застосують ядерну зброю. Путін і люди з його оточення — якими б злими вони не були, — не самогубці. Думаю, що люди, які досі тримають його при владі, думають, що після нього буде життя, після нього буде Росія. Тому треба сконцентруватися на них і не дозволити Путіну зруйнувати країну повністю», — додав генерал.
Раніше в США заявили, що ядерний удар Росії по Україні буде розцінюватися, як напад на НАТО.
Чи вплинуть погрози Путіна на дії України з визволення захоплених територій? Чи продовжать партнери Києва надавати йому військову й політичну підтримку? Чи підштовхуватимуть до укладання миру на вигідних для Кремля умовах, аби швидше закінчити війну? Читайте про це у статті Володимира Кравченка «Референдуми» і загроза ядерного удару: Путін робить помилку за помилкою».