Через військове вторгнення Росії, в Україні оголошено загальну мобілізацію і воєнний стан. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 отримують повістки і мають прийти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).
Боєць ЗСУ, який брав участь у війні, працівник служби зв'язків з громадськістю Територіальної оборони Володимир Дегтярьов розповів, про що треба подбати військовозобов’язаному, якого мобілізували на фронт, пише Zaxid.net
За його словами, коли бійця вперше призивають, він отримує від держави мінімальний набір речей – це форма, бронежилет та каска, іноді ще баул чи рюкзак. У різних військових частинах ситуація з забезпеченням дуже різна, однак якщо на початку повномасштабної війни справді була сильна проблема із захистом для бійців, то з часом ситуація покращилася.
Втім все одно бувають моменти, коли, наприклад, не вистачає бронежилетів на всіх призовників або ж хтось сумнівається у надійності виданого захисту чи просто не підходить розмір. У такому випадку захисники або купують речі самі, або за допомогою волонтерів. Керівники військових частин часто і самі офіційно звертаються до волонтерів, коли розуміють, що їхньому підрозділу бракує необхідного обладнання чи спорядження. В умовах такої масштабної війни це нормальний механізм співпраці між військовими і громадянами.
Перелік необхідних речей для кожного бійця є різним, в залежності у який тип військ та підрозділ його відправляють та які завдання він буде виконувати. Новобранців, які ніколи не мали бойового досвіду, переважно відправляють в піхоту. Це означає, що доведеться багато фізично працювати – рити окопи, ночувати у некомфортних умовах тощо.
«Якщо говорити про довгу війну, перебування далеко від бази, яке може тривати 2-3 місяці, то речей з собою треба брати багато. Частина з цих речей є в більшості людей у цивільному житті. На війні одяг, майно псується, зношується, горить. Тому варто бути готовим, що щось доведеться закуповувати своїм коштом», – повідомив Володимир Дегтярьов.
Він склав перелік речей, які необхідно взяти з собою бійцю-новобранцю. За його словами, цей набір речей десь схожий за перелік для походу в гори. Звичайно, цей список не є універсальним і може змінюватись, залежно від сезону і від завдання бійця.
Перелік речей, які треба взяти з собою на фронт новобранцю
Спорядження
- форма, 1-2 комплекти;
- термобілизна, 1-2 комплекти;
- шкарпетки високі тренінгові;
- білизна, бажано спортивна;
- дощовик;
- флісова кофта;
- футболки/рашгарди;
- бойова сорочка (combat shirt);
- бандана, шапка, балаклава;
- рукавиці тактичні;
- берці, трекінгові черевики;
- кросівки;
- шльопанці;
- гамаші.
Обладнання
- плитоноска;
- розгрузка/бойовий пояс;
- шолом;
- наколінники/налокітники;
- аптечка бойова;
- тактичний рюкзак;
- баул;
- протигаз;
- окуляри.
Техніка
- павербанки;
- телефон;
- шнури, зарядні, продовжувач/трійник;
- ніж, мультитул;
- ліхтарик (краще два);
- батарейки;
- бінокль.
Різне
- аптечка розширена;
- зубна щітка, паста, бритва, мило, шампунь/гель, креми для рук, обличчя;
- вітаміни;
- рушник;
- фляга;
- термос;
- чашка, тарілка, прибори;
- водонепроникний пакет з документами;
- лопатка мала;
- газовий пальник, балони;
- сухпай, батончики, сухі супи, чай, кава;
- сірники, запальнички;
- каремат;
- спальник.
Нагадаємо, які документи треба взяти з собою у військкомат і як діяти тим, хто має право на відстрочку від призову.