Воєнний стан: як звільнитися від проходження служби за станом здоров'я

Поділитися
Експерт розповів, як має відбуватися ця процедура.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Існують випадки, коли стан здоров'я мобілізованого погіршується.

Юрист юридичної фірми Gracers Сергій Савинський розповів виданню "РБК-Україна", як відбувається процедура звільнення від проходження військової служби за станом здоров'я.

Савинський зауважив, що якщо після мобілізації людину вже направили до військової частини та фактично вона проходить військову службу, в такому випадку потрібно подати рапорт про звільнення, обов'язково вказати причину звільнення, а саме за станом здоров’я, також коротко зазначити наявні проблеми зі здоров'ям.

"Непоодинокі випадки, коли відбувається погіршення стану здоров'я внаслідок загострення хронічного захворювання чи поранень, такі відомості потрібно зазначати в обов’язковому порядку", – пояснив він.

Юрист додав, що також в рапорті важливо просити надати направлення на проходження ВЛК для встановлення непридатності до військової служби. Також варто мати документи, що підтверджують проблеми зі здоров'ям – це може бути медична карта, довідки лікаря, направлення на лікування.

Він пояснив, що направлення на проходження ВЛК підписується за поданням командира начальником штабу (від начальника штабу полку та вище) або начальником кадрового органу (від начальника управління роботи з особовим складом об'єднання та вище) із посиланням на рішення командира військовослужбовця, який подав рапорт.

Савинський зазначив, що після отримання направлення потрібно зібрати та подати до ВЛК разом з направленням медичну книжку, військовий квиток, фотокартку 3х4 см, а також службову характеристику для проведення ВЛК.

"Якщо ж направлення необхідне у зв’язку з пораненням, травм, контузій та каліцтва, отриманих під час проходження військової служби – подається також оригінал довідки про обставини одержання травми, поранення, контузії або каліцтва (копії чи оригінали, але повинні бути належним чином завірені документи)", – наголосив він.

Юрист додав, що ВЛК приймає остаточне рішення про непридатність людини за станом здоров’я, неспроможність виконувати свої службові обов'язки.

"Але ВЛК може видати постанову про звільнення від виконання службових обов'язків строком до 30 календарних днів. Потім комісія надсилає висновок за результатами проведення медичного огляду до військової частини, де військовослужбовець проходить службу", – пояснив експерт.

Він підкреслив, що служба військової частини має оформити необхідні документи та надіслати їх посадовій особі, уповноваженій приймати рішення про звільнення за станом здоров'я (командиру бригади або полку).

"Далі приймається наказ про звільнення, який оголошується командиром військової частини. Після цього військовослужбовець здає посаду та вилучається зі списків особового складу військової частини. Важливо що у 5-денний строк військовослужбовець має прибути до ТЦК та СП за обраним місцем проживання для взяття на військовий облік", – резюмував Савинський.

Раніше ми писали, чи можна в Україні оскаржити рішення військово-лікарської комісії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі