Воєнний стан: чи можна відмовитись від повістки

Поділитися
Воєнний стан: чи можна відмовитись від повістки © Колаж, ZN.UA
Роз'яснення дали юристи.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, чи може чоловік призового віку відмовитися від повістки.

Чи може військовозобов'язаний відмовитись від повістки

Юристи зазначили, що повістка означає виклик військовозобов’язаного до військкомату з метою виконання правил військового обліку. Найчастіше повістку вручають з метою постановки на військовий облік, оновлення облікових даних, проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та визначення рівня придатності до військової служби.

«У випадку відсутності військово-облікових документів взагалі, застарілих даних у них, неактуальної ВЛК є підставою для вручення військовозобов’язаному повістки на оновлення військово-облікових даних», – йдеться у повідомленні.

Експерти додали, що якщо людина виконала правила військового обліку, нещодавно оновила облікові дані, про що маєте відповідну відмітку та має штрих код для перевірки відповідної інформації в єдиному реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг» про наявність відстрочки від мобілізації, то підстав для вручення повістки в такому випадку немає.

«Найкраще у такому випадку пояснити представникам ТЦК та СП, що з моменту останнього візиту до ТЦК та СП облікові дані у вас не змінилися та наразі є діюча відстрочка», – додали юристи.

Без будь-яких негативних юридичних наслідків відмовитись від повістки можуть особи, які були виключені з військового обліку. Вони від моменту виключення з обліку не мають жодного юридичного та правового зв’язку з ТЦК.

Також відмовитися від повістки можна за умов:

  • якщо в документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
  • повістку вручає не уповноважена особа;
  • на повістці немає печатки ТЦК/підпису його керівника.

Раніше ми писали, чи має відбуватися відеофіксація під час вручення повістки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі