Внесення змін до КПК не зашкодить розслідуванню справ Євромайдану – Луценко

Поділитися
Внесення змін до КПК не зашкодить розслідуванню справ Євромайдану – Луценко Луценко запевняє, що "справи Майдану" через зміни до КПК не закриватимуться
За словами генпрокурора, прийняті Радою зміни до кодексів не стосуються всіх справ, відкритих до їхнього прийняття. Навіть тих, у яких ще немає підозри.

Кримінальні провадження, у тому числі справи про злочини проти учасників Революції Гідності, не будуть закриті у зв'язку зі змінами у Кримінальний процесуальний кодекс, прийнятими Верховною Радою 3 жовтня, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Остаточний варіант (змін до кодексів – ред.) не є катастрофою будь-якої справи, про які говорили "усепропальщики". По-перше, зміни до кодексів не стосуються всіх справ до їхнього прийняття. Жодна справа, яку було порушено, - навіть там, де немає ще підозри, - до прийняття кодексів не підпадає під їхню дію – це пряма норма змін у законодавство", - пояснив Луценко під час брифінгу в Києві у понеділок, 9 жовтня.

Про необхідність скасування так званої "поправки Лозового" (народного депутата Андрія Лозового – ред.) заявили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

"Верховна Рада ухвалила зміни до КПК. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Згідно з цими змінами, всі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після набуття законом чинності треба буде закрити", - підкреслив він.

Горбатюк пояснив, що згідно з новою законодавчою нормою, слідство зобов'язане закрити справу, якщо протягом року після його реєстрації не вдалося встановити підозрюваних (вручити їм повідомлення про підозру).

"Якщо є зареєстрована справа за фактом вчинення злочину, але в ньому немає підозрюваного та його не зможуть розслідувати протягом року - провадження треба закривати. Поправки Лозового визначають, що у слідчого шість місяців на розслідування загального терміну, і ще на шість місяців терміни може продовжити суд. Усе. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено", - уточнив прокурор.

Він також звернув увагу на те, що в законі відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм для проваджень, розпочатих до прийняття нового законодавства.

На думку Горбатюка, в ініціатора поправки – члена фракції "Радикальної партії" Андрія Лозового, є конфлікт інтересів.

"За законом про запобігання корупції народний депутат Лозовий, який вносив зміни до КПК, мав конфлікт інтересів. І він повинен був повідомити керівництву парламенту, що він вносить зміни в закон, за яким його притягують до кримінальної відповідальності. І керівництво Ради, і його колеги з комітету повинні були вказати на цей конфлікт. Однак цього не зробили, і зміни пройшли", - констатував прокурор.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. Парламент прийняв цей законопроект у першому читанні 20 червня. Розглядати його в другому читанні парламент почав 7 вересня, усього було подано 4834 поправки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі