Через поправку Лозового до КПК справи Євромайдану доведеться закрити – Горбатюк

Поділитися
Через поправку Лозового до КПК справи Євромайдану доведеться закрити – Горбатюк Горбатюк вказав на конфлікт інтересів у Лозового при внесенні поправок до КПК © Сайт Генеральной прокуратуры
ГРУ розслідує справи, яким скоро виповниться три роки, а за ініціативою Лозового наслідок зобов'яжуть закривати провадження не пізніше ніж через рік після реєстрації.

Начальник Департаменту спеціальний розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вказав на небезпеку закриття кримінальних справ про злочини проти учасників Революції Гідності у зв'язку з внесенням змін до Кримінально-процесуального кодексу в рамках судової реформи, за які Верховна Рада проголосувала 3 жовтня.

"Верховная Рада ухвалила зміни до КПК. Зокрема, врахували й поправки народного депутата Андрія Лозового. Згідно з ними, всі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після набуття законом чинности треба буде закрити", - заявив Горбатюк в коментарі виданню "Тиждень.ua".

Горбатюк пояснив, що згідно з новою законодавчою нормою, слідство зобов'язане закрити справу, якщо протягом року після його реєстрації не вдалося встановити підозрюваних (вручити їм повідомлення про підозру).

"Якщо є зареєстрована справу за фактом вчинення злочину, але в ній немає підозрюваного, і її не зможуть розслідувати протягом року - провадження треба закривати. Поправки Лозового визначають, що у слідчого шість місяців на розслідування загального строку, і ще на шість місяців термін може продовжити суд. Всі. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено", - уточнив прокурор.

Він також звернув увагу, що в законі відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм для проваджень, розпочатих до прийняття нового законодавства.

Горбатюк нагадав, що його департамент розслідує кримінальні провадження, яким скоро виповниться чотири роки.

"30 листопада 2013-го було зареєстровано перше кримінальне провадження. І у нас є фактові провадження, яким скоро виповниться 4 роки. Чому так? Скажімо, у нас провадження за фактом злочину і в ньому є невстановлені особи. Коли з'являється підозрюваний, з фактової справи ми виділяємо окреме провадження, оголошуємо людині підозру і призупиняємо розслідування, щоб терміни не спливали. А щодо інших невстановлених осіб продовжуємо розслідування у фактовій справі. Однак тепер фактові кримінальні провадження підпадають під дію закону, який прийняла Верховна Рада. А отже, повинні бути закриті. У мене просто немає слів", - заявив начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Горбатюк також вказав на конфлікт інтересів, наявний в ініціатора поправки – члена фракції Радикальної партії Андрія Лозового, якому прокуратура не змогла вручити повідомлення про підозру через відмову Верховної Ради позбавляти "радикала" недоторканності.

"За законом про запобігання корупції народний депутат Лозовий, який вносив зміни до КПК, мав конфлікт інтересів. І він повинен був повідомити керівництву парламенту, що він вносить зміни до закону, за яким його притягують до кримінальної відповідальності. І керівництво Ради, і його колеги з комітету повинні були вказати на цей конфлікт. Однак цього не зробили, і зміни пройшли", - констатував прокурор.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. Парламент прийняв цей законопроект у першому читанні 20 червня. Розглядати його в другому читанні парламент почав 7 вересня, всього було подано 4834 поправки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі