Депутати схвалили судову реформу

Доповнено
Поділитися
Депутати схвалили судову реформу За закон, що запускає судову реформу, проголосували 234 депутата © Сайт президента України
Рада прийняла в цілому закон, що забезпечує функціонування нового Верховного суду як єдиної касаційної інстанції.

Верховна Рада України прийняла в цілому закон, що забезпечує функціонування нового Верховного суду як єдиної касаційної інстанції, а також нормативно врегулювала процесуальні механізми в судах.

За закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодекс про адміністративне судочинство України та інші законодавчі акти проголосували 234 народних депутата.

Цей закон визначає Верховний суд як єдину касаційну інстанцію в Україні і введення нового порядку розгляду ним справ.

Як зазначає Головне науково-експертне управління Верховної Ради, законопроект спрямований на обмеження кола справ, які підпадають під касацію, що звужує конституційні права суб'єктів судових рішень. Зазначається, що це може призвести до збільшення оскаржень судових рішень національних судів у Європейському суді з прав людини

Крім того, проект закону передбачає прийняття рішень палатою, об'єднаної палатою або Великою палатою Верховного суду. Колегія може передати справу на розгляд палати, до складу якої вона входить, або об'єднаної палати або Великої палати Верховного суду, якщо не згодна з практикою правозастосування у подібних правовідносинах.

Згідно нової редакції Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідач, третя особа, свідок, місце проживання, місцезнаходження або робота якого невідомі, буде викликаний до суду через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади.

Також за невиконання процесуальних обов'язків, зловживання процесуальними правами та інші порушення може бути накладено штраф, такий як заходи процесуального примусу.

Згідно нової редакції Господарського процесуального кодексу в системі господарського судочинства буде діяти Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

Крім того, документ передбачає перегляд ставок судового збору. Передбачається посилення ролі судового збору, як основного джерела фінансування судової системи.

Новий закон також містить норми, якими вводиться "електронний суд". Передбачається функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Згідно з текстом законопроекту в редакції профільного комітету, позовні та інші заяви, скарги, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження обов'язково повинні бути зареєстровані в цій системі.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система забезпечує обмін документами в електронній формі між судами і учасниками процесу, а також фіксацію судового процесу та участь сторін процесу у судовому засіданні у режимі відеоконференції.

Автори законодавчої ініціативи відзначають, що проект Кодексу адміністративного судочинства, зокрема, включає новелу – процесуальний механізм розгляду типових справ за прикладом рішення Верховного суду в одній з таких справ.

Також вказується, що Кримінальний кодекс буде включати зміни, що передбачають кримінальну відповідальність за надання завідомо недостовірних або підроблених доказів суду, таке діяння виводиться у окремий склад злочину.

Читайте також: Вища рада правосуддя відібрала 111 кандидатів на посаду суддів Верховного суду

Верховна Рада прийняла цей законопроект у першому читанні 20 червня. Розглядати його в другому читанні парламент почав 7 вересня, всього було подано 4834 поправки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі