До кінця нинішнього року окупаційна влада в Криму планує незаконно продати близько 20 об'єктів Кримського півострову, що раніше належали українському олігарху Ігорю Коломойському, бажаючи отримати за них більш ніж два мільярди рублів (близько 30 млн доларів США), заявив перший віце-спікер підконтрольної окупантам держради Криму Костянтин Бахарєв.
Як повідомляє прес-служба установи, Бахарєв розповів місцевим ЗМІ, що влада "республіки" вже приступила до реалізації "націоналізованого майна", отримавши за його продаж 1,45 млрд рублів. Левову частку цих коштів склали гроші, отримані від продажу санаторію "Форос", який належав Ігорю Коломойському (1,2 млрд руб).
За його словами, реалізація захопленого в Криму майна буде продовжена. Виручені гроші будуть спрямовані у фонд захисту вкладників для здійснення "компенсаційних виплат" кримчанам, потерявщим доступ до своїх рахунків в українських банках.
"У III-IV кварталах 2016 року планується продати ще близько 20 об'єктів, що належать Республіці Крим. Грошові кошти від їх реалізації в обсязі приблизно 2 мільярди рублів також планується направити у Фонд захисту вкладників", – заявив він.
У лютому цього року російська адміністрація у Криму пустила з молотка належний Ігорю Коломойському санаторій "Форос". Об'єкт було продано з аукціону за 1,429 мільярда рублів. Переможцем торгів стала Федерація профспілок республіки Татарстан.
Ігор Коломойський, серед іншого, є співвласником Приватбанку, який припинив роботу в Криму після приєднання півострова до Росії. У банку було 337 відділень в Криму.
Раніше повідомлялось, що нова "влада Криму" націоналізувала розміщене на півострові майно Коломойського, плануючи продати його з аукціонів. Приватбанк подав позов до Росії у Гаазький трибунал, звинувативши Москву в порушенні угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.
Такі ж позови направили до Гааги представники ряду інших українських компаній, які були змушені згорнути свою роботу на півострові, а також особисто Ігор Коломойський, який вимагав захистити його інвестиції в кримський аеропорт "Бельбек". Позови, за станом на початок лютого, не розглянуті. Росія заявила, що не визнає юрисдикцію міжнародного арбітражу по розгляду даного питання.