Кабінет міністрів України й Офіс президента заявляють, що місцеве самоврядування буде сам приймати рішення про обмеження в період карантину і, відповідно, виплачувати компенсації підприємцям, які постраждали від карантину. Однак, як пише директор з розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, заявлене резонує з повноваженнями місцевого самоврядування та статею 64 Конституції України.
Експерт пропонує розглянути приклад ситуації в умовній громаді. "Візьмемо умовну Зачепилівку: варіант 1. Купа людей хворіє, купа смертей, лікарня заповнена, а місцева рада не може оголосити карантин і обмеження! Люди звідти тікають в інші громади і поширюють вірус там. Чому не може ввести? Аби депутати уже самі хворі, або голова почитав закон і розуміє, що то не його компетенція вводити такі обмеження. Адже потім його спитають. Що має робити центральна влада у такому випадку?", - пише Ткачук в Facebook.
За його словами, можливий і другий варіант.
"Рада ввела жорсткий карантин, купу обмежень. Перше - всі послухались? Друге - як вона може виплатити кошти місцевого бізнесу, якщо бюджет і так скорочений і недовиконується і там немає такої статті? Ну і вишенька - перевірки таких виплат - золоте дно для контролюючих органів", - розмірковує експерт.
Він упевнений, що ситуація, що склалася, виглядає дивно по відношенню до статті 64 Конституції України.
"Обмеження прав людини і громадянина можливо лише в умовах воєнного і надзвичайного стану. Якщо закон про НС невдалий, за рік його можна було адаптувати до нинішніх умов? Хто цим займався? Здається коли прийде нова влада, нинішня буде за що віддуватися. І за зроблене і за незроблене", - резюмує Ткачук.
Можливо я Щось Не зрозумів? Вчора Побачив на ТБ шматок виступа Прем "єра де ВІН говорити, что теперь Ніби органи місцевого...
Опубліковано Anatoliy Tkachuk Середа, 24 березня 2021 р
Нагадаємо, 23 березня в Офісі Президента України відбулося підготовче засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад, на якому обговорювалася виплата допомоги бізнесу і людям, які можуть зазнати збитків внаслідок посилення карантинних обмежень через поширення коронавірусу.
24 березня президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню гострих респіраторних хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2". Зокрема, документ пропонує виплатити по 8 тисяч гривень з держбюджету ФОП і працівникам підприємств, які можуть постраждати через посилений карантин.
У той же день під час засідання уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що "держава готова виплатити відповідним ФОП і працівникам підприємств, які постраждають від введених карантинних обмежень в червоних зонах по 8 тисяч гривень ". При цьому влада очікує додаткової підтримки громадян з боку органів місцевого самоврядування.
Пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи. Країна на тлі красивого піар-форуму «Україна 30», під очікувані (як «Санта-Барбара») п'ятничні заяви секретаря РНБО Данилова і піар-ролики президента, занурюється в реальність, де немає чим дихати. Навіть з прапорцем перемоги над Януковичем, Медведчуком і Путіним разом узятими. Детальніше читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі».