Військовий прокурор заперечує інформацію Міноборони щодо кількості самогубств у ЗСУ

Поділитися
Військовий прокурор заперечує інформацію Міноборони щодо кількості самогубств у ЗСУ Учасники АТО стають заручниками та жертвами посттравматичного синдрому, наголошує Матіос © DT.UA
За даними прокуратури, за два місяця поточного року зафіксовано 16 таких випадків, по два на тиждень.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос спростовує інформацію Міністерства оборони України щодо кількості самогубств військовослужбовців у лавах української армії.

"Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав). За два місяці поточного року по два суїциди на тиждень (16 загиблих від суїциду) - ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань, безпристрасні, як ніхто. Горе і сльози батьків. Більшість самогубць – зовсім юні хлопці 1995-1998 років народження. Ось така жахлива правда і дані про самогубць не є і не можуть бути таємними", - пише він на своїй сторінці у Facebook.

Анатолій Матіос/Facebook

Анатолій Матіос/Facebook

Анатолій Матіос/Facebook

Анатолій Матіос/Facebook

За словами головного військового прокурора країни, останнім часом саме його відомство гостро ставить питання про нагальну потребу своєчасного виявлення посттравматичного синдрому (ПТРС) та запобігання випадків самогубств серед колишніх та діючих учасників антитерористичної операції на сході України.

"Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС - не обліковує ніхто", - зазначає Матіос.

Усі учасники АТО мають проходити обов'язкову психологічну реабілітацію. Проте, за даними військового прокурора, минулого року рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави становив лише 0,1% від загальної кількості.

"Мушу кричати про те, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому, відповідно, було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн грн до 21,9 млн грн (або на 56,1 %). Також мушу констатувати, що Державним бюджетом України у 2018 році на вказані цілі у порівнянні з 2016 – 2017 роками збільшено фінансування та передбачено 109 млн гривень", - додає прокурор.

Але наявність значного матеріального ресурсу ще не гарантує його раціонального та ефективного використання, нагадує він.

"Стан роботи уповноважених органів соцзахисту та охорони здоров'я з питань реабілітації та профілактики ПТРС серед тих, хто пройшов гібридну війну - просто катастрофічний. Якщо не говорити про біду та нічого не робити - і далі буде маячнею "квітнути" у ЗМІ брехня генерала Грунтковського", - резюмує Анатолій Матіос.

Нагадаємо, раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв про те, що в середньому щотижня 2-3 військовослужбовця вчиняють самогубства. З них близько 80% мали ознаки посттравматичного синдрому.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 11 військовослужбовців Збройних сил України за січень тим чи іншим способом вкоротили собі віку. За словам Матіоса, у нас близько десяти тисяч санітарних і безповоротних небойових втрат.

Своєю чергою начальник управління морально-психологічного забезпечення Міністерства оборони України генерал-майор Олег Грунтковський назвав повідомлення військової прокуратури неправдивими. За його словами, кількість самогубств в армії на тому ж рівні, що й минулого року, і не має тенденції до зростання.

Детальніше про методи психологічної і медичної реабілітації українських військовослужбовців читайте у статті Вікторії Лавренюк "Психологічна та медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі