За січень 11 військовослужбовців покінчили життя самогубством – ЗМІ

Поділитися
За січень 11 військовослужбовців покінчили життя самогубством – ЗМІ Половина небойових втрат ВСУ за січень - самогубці.
Небойові втрати ЗСУ значно перевищують бойові, заявляють засоби масової інформації.

11 військовослужбовців Збройних Сил України за січень тим чи іншим способом звели рахунки з життям. Це складає половину від понесених ВСУ безповоротних небойових втрат за увесь місяць, повідомляє портал 112.ua, посилаючись на дані для службового користування про небойові втрати ЗСУ у січні 2018 року, які опинилися в їх розпорядженні дані .

Також портал пише, що загальна цифра небойових втрат ВСУ з 2014 року, озвучена головним військовим прокурором України Анатолієм Матиосом, приводить у жах.

"У нас близько 10 тисяч санітарних і безповоротних небойових втрат. ДТП, пияцтво, необережне поводження зі зброєю і так далі. Кричущий випадок – випив, і чомусь йому стукнуло в голову в наметі, де спали 13 осіб, кинути гранату в буржуйку. 13 осіб – одні вбиті, інші безповоротно покалічені. Більше 10 тисяч, це відкриті дані, це Міноборони підтвердило. 3 тисячі з чимось- це загиблі, інші – поранені. Це три повноцінні бригади", - заявив в останньому інтерв'ю 5 лютого Анатолій Матіос.

Відзначимо при цьому, що на Донеччині з початку АТО бойові втрати ВСУ склали близько 11 тисяч бійців, майже 2,5 тис. з яких загинули.

"Раніше Міноборони відзвітувало, що у 2017 році небойові втрати скоротилися на 36%, а в зоні АТО зовсім в два рази. У відповідь на запит... Дали кількісний показник - 98 загиблих військовослужбовців в 2017 році від небойових втрат. Це в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі, де у минулому році, за ідеєю, ці втрати скоротилися вдвічі. Однак у іншому повідомленні Генштаб написав наступне: "протягом 2016 внаслідок бойових дій загинули 212 військовослужбовців ЗС України, а санітарні втрати склали 1277 військовослужбовців ЗС України. При цьому небойових втрат було на 65% менше, ніж бойових". З цього робимо висновок, що у 2016 році не в боях в зоні АТО загинули 130-140 осіб, що фактично перекреслює тезу про двократне зменшення таких втрат у 2017 році... Публічно Міноборони дає лише тенденцію у відсотках, але реальних цифр надавати не хоче", - далі пише інтернет-портал.

У січні 2018 року в ЗСУ з-за небойових обставин загинули 22 військовослужбовця. З них 11, а це половина, вчинили самогубства. 5 – у зоні АТО. Недбале поводження зі зброєю коштувало життя трьом бійцям (2 в АТО), ще 1 загинув у ДТП. І ще 7 позначені як загиблі від нещасного випадку, так як у Міноборони не пояснили справжні причини загибелі цих військовослужбовців.

Особливе занепокоєння в міністерстві викликає зростання кількості суїцидів в армії. У порівнянні з січнем 2017 року воно склав 47% при тому, що ще 6 спробам самогубства військовослужбовців у січні змогли запобігти. Всього ж за місяць покінчили з собою 3 офіцера і 8 контрактників. 6 осіб скоїли суїцид під час несення служби. Відразу 6 смертей зафіксовано в останній тиждень січня, ще двом спробам вдалося запобігти.

Згідно аналітиці Міноборони, самогубства стоять на другому місці у списку причин загибелі українських військових поза боєм, перше місце займають хвороби. Чиновники ж традиційно називають причиною високих небойових втрат армії повальне пияцтво солдатів і офіцерів, особливо у зоні АТО.

"Я знаю всі проблеми, від яких потерпає наша армія. Але армія страждає не від командування, а від розхлябаності...", - говорив у тому ж інтерв'ю від 5 лютого Матіос, вказуючи на пияцтво військовослужбовців та недотримання ними статуту.

Суїциди були однією з головних причин смерті українських солдатів і до війни. Причини цього полягають у труднощі адаптації до суворих армійським умов життя і надмірному стресі. Алкоголь, до речі також може підвести людину до рішення покінчити з життям.

Самогубства солдатів є у всіх арміях, це, на жаль, невід'ємна частина армійського життя. Навіть в армії США відбувається досить тривожна кількість самогубств. В американській армії, втім, з цією проблемою борються спеціальні військові психологи. Як буде вирішуватися ця проблема в ЗСУ, і чи буде – поки не відомо.

До речі, в цілому, згідно зі статистикою ВООЗ, рівень суіцидів в українському суспільстві – один з найвищих в Європі, 22 людини на 100 тисяч. Такий самий показник і в Росії.

"Для розуміння масштабів проблеми досить глянути на іншу статистику. Згідно з підрахунками зведень прес-центру штабу АТО, в січні 2018 року в зоні проведення операції в боях загинуло 14 військовослужбовців. При цьому небойові втрати ВСУ за січень – 22 бійця. В тилу гине практично стільки ж бійців (13 осіб у січні), скільки забирає війна. І це дійсно серйозна проблема", - похмуро підводить підсумки 112.ua у своєму матеріалі.

Раніше в місті Сєверодонецьк Луганської області під час несення служби по охороні адмінбудинку Апеляційного суду 22-річний військовослужбовець Національної гвардії вчинив самогубство.

Також 28 січня в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба в неділю виявили без ознак життя тіло курсанта інженерно-авіаційного факультету. Однією з версій його смерті стало самогубство.

22 червня 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що по Україні зареєстровано близько п'ятисот випадків самогубств учасників АТО.

Втім, заходи з психологічної реабілітації військовослужбовців державою все ж приймаються. Детальніше про методи психологічної і медичної реабілітації українських військовослужбовців читайте у статті Вікторії Лавренюк "Психологічна та медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі