"Основною подією на шляху врегулювання цієї ситуації є рішення Венеціанської комісії, засідання буде 8 грудня і орієнтовно 10 грудня повинні бути опубліковані рекомендації Венеціанської комісії", - повідомила Гриневич під час брифінгу в Києві у понеділок, 13 листопада.
За словами міністра, висновки Венеціанської комісії будуть враховані не лише при імплементації закону "Про освіту", але й при розробці наступних законів.
"Ми можемо відштовхнутися від цих рекомендацій і далі вже імплементувати статтю про мову навчання закону "Про освіту" вже через спеціальний закон, наприклад, "Про загальну середню освіту"",- пояснила вона.
Гриневич також розповіла про те, що у Верховній Раді достатньо голосів для внесення змін у "мовну статтю".
"Я не бачу поки перспектив, щоб у залі парламенту ми могли зібрати більшість на внесення змін у цю статтю, тому що при другому читанні закону "Про освіту", саме це формулювання статті стало предметом консенсусу", - додала міністр.
Нагадаємо, 11 жовтня президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії у закон про освіту.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".