Вища рада правосуддя взялася за одіозного суддю Майдану Аблова

Поділитися
Вища рада правосуддя взялася за одіозного суддю Майдану Аблова ВРП ініціює звільнення судді Аблова © Вища рада правосуддя
Дисциплінарна палата ВРП ухвалила рішення про притягнення судді до відповідальності та внесення подання про його звільнення.

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя на засіданні у понеділок, 8 апреля, ухвалила рішення про притягнення до відповідальності одіозного суддю Окружного адміністративного суду Києва Євгена Аблова, йдеться у повідомленні проекту "Prosud" на сторінці в Facebook.

Суддя Аблов відомий прийняттям неправосудних рішень під час Революції Гідності та низки одіозних у справах, які розглядались вже після 2014 року.

"Сьогодні дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя на засіданні розглянула скаргу активістів "АвтоМайдану" Романа Маселко та Катерини Бутко на суддю Окружного адміністративного суду м. Києва Євгена Аблова та винесла рішення про притягнення його до дисциплінарної відповідальності", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, члени ВРП вирішили внести подання про звільнення судді Аблова.

"Палатою прийняте рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та внесення подання про звільнення судді Євгена Аблова", - пише на своїй сторінці в Facebook Катерина Бутко. І додає, що завадити прийняттю рішення не змогло навіть повідомлення про "замінування".

Своєю чергою активісти "Prosud" додають, що не допомогло і те, що нещодавно деякі члени Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також інші впливові гості, відпочивали на дні народження Євгена Аблова.

"Звичайно, суддя Аблов ще матиме змогу оскаржити дане рішення і ми уважно слідкуватимемо за цим процесом далі", - резюмують вони.

Євген Аблов є суддею Майдану, саме він, зокрема, зобов'язав "Беркут" розігнати активістів у ніч з 10 на 11 грудня і того ж місяця отримав за це квартиру (згодом нерухомість продали).

Наприкінці березня поточного року він відмовив головному редактору програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецькій у задоволенні позову про надання копії рішення про дозвіл на "прослуховування" її телефону.

Окрім цього, він також фактично закрив справу "справу рюкзаків" проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

Саме Аблов у вересні 2018 року виніс рішення, яким скасував наказ МОЗ про призначення в. о. ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця після відсторонення від посади Катерини Амосової. А у листопаді 2017 року він зняв з Романа Насірова відповідальність за податкові розстрочки у "газовій справі Онищенка".

Як пише у своїй статті для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Лємєнов, політичні групи, які впливали на перебіг конкурсу з обрання керівних працівників Державного бюро розслідувань, скористалися так званою тактикою "теплових пасток".

Спочатку в медійне поле "вкинули" списки кандидатів, на яких "проби ніде ставити", разом з інформацією про те, що питання їх обрання вже начебто вирішене. І поки велася кампанія з викриття цих кандидатів, групи впливу завели в ДБР потрібних собі, однак менш публічно заплямованих осіб. Однією з таких "теплових пасток" став суддя Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов.

Активісти вивчили список обраних кандидатів і зібрали факти з відкритих джерел, що формують репутаційний шлейф потенційних співробітників ДБР. Ознайомитися зі списком можна в матеріалі Олександра Лємєнова "ДБР: "теплові пастки" і політичні договорняки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі