"Він (суд – ред.) вважає, що ми не є заявниками у справі", - підкреслила юрист, спілкуючись з журналістами після судового засідання.
У ЦПК ж вважають, що мають право оскаржити закриття оскільки їхня заява, зокрема, стала підставою для відкриття справи "рюкзаків Авакова", що підтверджує Національне антикорупційне бюро (НАБУ).
Однак рішення Апеляційного суду оскарженню не підлягає. "Сьогоднішнє рішення фактично остаточно поховало справу", - підкреслює Щербан.
За її словами, тепер поновити справу може лише прокурор. Активісти ЦПК вже подали відповідну скаргу на постанову прокурора, якою було закрито справу проти Чеботаря й Авакова-молодшого.
Як повідомлялося, 12 липня старший групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) закрив справу "рюкзаків Авакова" проти сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ. Єдиним підозрюваним у ній залишився підприємець Володимир Литвин. 17 серпня ЦПК подав до Солом'янського суд скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна.
Литвин уклав угоду зі слідством і визнав свою провину. А також погодився компенсувати 4,8 млн гривень збитків. 11 вересня суд засудив його до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.
Нагадаємо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень і ТОВ "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки придбали через підприємства, підконтрольні Авакову.
Докладніше про "завершення" однієї з гучних антикорупційних справ читайте у матеріалі Віталія Шабуніна та Олени Щербан "Як із "справи рюкзаків" докази повипадали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".