Виплати для військових на навчанні: чи зміниться їх розмір у грудні

Поділитися
Виплати для військових на навчанні: чи зміниться їх розмір у грудні © Андрій Товстиженка,ZN.UA
Роз'яснення дав експерт.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан.Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Військові отримують від держави грошові виплати. Начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі телемарафону розповів, чи зміниться розмір виплат для військових на навчанні до кінця року. Про це повідомляє «24 канал».

Скільки отримують військові на навчанні

Фітьо зазначив, що у грудні виплати військовим на навчанні становитимуть 20 тисяч гривень, як і раніше. Він додав, що поки що змін до цього виду виплат не заплановано.

Але уже на полі бою залежно від посади та обов'язків службовця, його грошове забезпечення та надбавки можуть відрізнятися.

Міноборони збільшило перелік військових, які отримують додаткову грошову винагороду:

  • 30 000 грн – військовослужбовці за виконання бойових завдань із розмінування поза районами ведення бойових дій;
  • 50 000 грн – військовослужбовці зі складу командування та штабів, які здійснюють управління частинами та підрозділами, які ведуть бойові дії;
  • 100 000 грн – військовослужбовці, які розмінують у районах ведення бойових дій;
  • 100 000 грн – військовослужбовці ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневу поразку противника, без умови перебування у районі ведення бойових дій.

В основі системи оплати військовослужбовцям лежить посадовий оклад, який доповнюється окладом за військове звання та надбавкою за вислугу років. Причому оклад за військове звання і надбавка за вислугу років значно впливають на розмір винагороди за місяць, нерідко сягаючи 60–80% посадового окладу та надаючи перевагу тим, хто перебуває у війську багато років. Детальніше про це – у матеріалі експерта з митних справ, партнера Delta International Law, LEGAD (2015-2016, 2022) Роберта Зелді «Грошове забезпечення військовослужбовців: для тих, хто «воює», і тих, хто «ні» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі