Загальна мобілізація: кого можуть призвати зараз

Поділитися
Загальна мобілізація: кого можуть призвати зараз © Генеральний штаб ЗСУ
Мобілізацію та воєнний стан продовжили до лютого.

Верховна Рада України підтримала внесені президентом Володимиром Зеленським законопроєкти про продовження дії воєнного стану в Україні та загальної мобілізації у зв’язку із російською агресією до лютого 2024 року.

Начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, підполковник Володимир Фітьо в інтерв’ю NV розповів, як проходить мобілізація зараз.

За його словами, мобілізація в Україні триває з лютого 2022 року, і вона триває планово, ніяких посилень або послаблень не було.

«Можливо, був більший набір на початку, коли формувалося більше частин. Усі виклики, які були у зв’язку з проведенням мобілізації в Росії, були враховані під час нашої мобілізації. На даний момент в Україні військовозобов'язаними є громадяни віком від 18 до 60 років, які за своїм станом здоров’я можуть проходити військову службу», – нагадав він.

Також він нагадав, що є категорія призовників віком 18−27 років, які можуть призиватися на військову строкову службу. Але, оскільки немає указу президента на звільнення по демобілізації попередніх строковиків та щодо набору нових, така група громадян зараз по мобілізації не призивається.

«Крім цього, військовозобов'язані громадяни після отримання повістки, якщо вони з’явилися в ТЦК особисто, проходять медичний огляд та оновлюють свої військово-облікові дані. Якщо в них немає причин, передбачених законодавством для отримання відстрочки від мобілізації, вони скеровуються в навчальний центр, де проходять навчання від одного місяця і, відповідно, вже потім скеровуються до своїх військових частин», - пояснив він.

Щодо облікових спеціальностей, то це, за словами підполковника,  це залежить від потреб, які на даний момент є.

«По-перше, коли людина прийшла в ТЦК, це не означає, що вона одразу йде в Збройні Сили. Вона надає свої облікові дані і, якщо за станом здоров’я та її фахом на даний момент вона зараз потрібна, то таку людину можуть мобілізувати за тим напрямком, який формується. Найпростіше навчання — це військово-облікова спеціальність стрілець — триває від одного місяця. Якщо військово-облікова спеціальність є складнішою, наприклад, оператор дронів, навідник-артилерист та ще ряд професій, то навчання триває довше — місяць, два, три, відповідно до програми. Також наші мобілізовані проходять навчання за кордоном в країнах-партнерах. Це Німеччина, Іспанія, Велика Британія та в інших», – підсумував він.

Нагадаємо, хто з чоловіків може виїхати за кордон під час дії воєнного стану на законних підставах. В цей час право на виїзд за межі країни для них обмежено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі