За версією слідства, 41-річний підозрюваний є місцевим херсонським бізнесменом із кримінальним минулим, разом із батьком Олексієм Москаленком був засуджений за 15 убивств, але згодом був звільнений за "законом Савченко".
"Ключову особу" в організації нападу на активістку вважає своїми другом радник голови Херсонської ОДА Владислава Мангера Микола Ставицький. "У соцмережах ще донедавна можна було віднайти хвалебні пости Ставицького на адресу Левіна, який у 2017 році подарував мікроавтобус Volksvagen командиру підрозділу УДА "Чорний туман", - йдеться у матеріалі.
Заступником громадського формування з охорони громадського порядку "Чорний туман" є екс-помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігорь Павловський, який наразі утримується в СІЗО. За версією слідства, він виконував роль посередника між замовником та виконавцями нападу.
За кілька днів після затримання Павловського правоохоронці провели обшук у Миколи Ставицького. Після чого підозрюваний Левін втік за кордон.
Джерела журналістів повідомили про те, що перед затриманням ватажка групи виконавців Сергія Торбіна ("Опер") та виконавця Володимира Васяновича (за версією слідства, мав подати сигнал про вихід жертви з під'їзду), вони бачилися вдома у Павловського з Левіним та ще одним екс-помічником Паламарчука Валерієм Одінцовим.
"17 серпня 2018 року Васянович зустрівся з Торбіним на проспекті Ушакова в Херсоні. Вони разом випили, після чого приїхали на таксі додому до Павловського. На цей момент там же знаходився екс-помічник народного депутата Валерій Одінцов. Трохи пізніше туди ж приїхав Олексій Левін", - додають журналісти.
Торбін та Васянович пробули вдома у Павловського приблизно півтори години, і близько 21:00 Одінцов відвіз їх на автовокзал. Обидва підозрювані намагалися виїхати до Києва будь-яким рейсом, проте потрібних їм не було, тож було прийнято рішення їхати на таксі. Торбін і Васянович чекали на ще одного пасажира і були затримані правоохоронцями під час цього очікування.
У день поховання Катерини Гандзюк Одінцов давав коментарі журналістам під будинком Павловського, який активісти "прикрасили" написами "вбивця" та закидали фаєрами. У них він усіляко намагався врятувати репутацію Павловського та підвести громадськість до думки про те, що тоді ще помічника депутата підставили.
Проте "забув" згадати, як бачив двох виконавців нападу вдома у Павловського та сам відвозив їх на вокзал, додають журналісти.
Зазначимо, журналісти й активісти підозрюють колишнього помічника народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігоря Павловського у тому, що він є посередником між виконавцями і замовником вбивства Гандзюк. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Сергію Торбіну.
Своєю чергою Служба безпеки України висунула Павловському підозру у співучасті у вбивстві. Минулого понеділка суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту без права на заставу.
На початку листопада ВР схвалила створення Тимчасової слідчої комісії у складі 19 народних депутатів на чолі з позафракційним депутатом Бориславом Березою. На першому засіданні ТСК було прийнято рішення запросити на наступне адвокатів Гандзюк, представників МВС, Національної поліції, СБУ, ГПУ, мера Херсона та голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох людей поліція затримала о другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) у складі добровольчих підрозділів. Усі, окрім Торбіна, зізналися у злочині.
Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. У Гандзюк був давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Зазначимо, народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, є вічним "смотрящим" за темами МВС у Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.
Докладніше про потенційних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".