Через повномасштабне вторгнення РФ, багато людей були вимушені залишити свій дім та переїхати в більш безпечні регіони України. Серед внутрішньо переміщених осіб є і військовозобов’язані.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розповіли, як їм слід діяти.
Вони підкреслили, що військовозобов’язані з числа ВПО мають стати на військовий облік за новим місцем проживання. Зробити це потрібно протягом семи днів після приїзду.
Вони нагадали, що взяття на облік не означає, що особа одразу отримає повістку та буде мобілізована. З повним переліком військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, можна ознайомитися у статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, від мобілізації звільняють:
- осіб з інвалідністю або осіб, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6 місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
- жінок і чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- жінок і чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінок і чоловіків, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінок і чоловіків, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
- осіб, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Якщо вказані особи отримали повістку – їм потрібно звернутися у військкомат і надати документи для підтвердження свого статусу, через який вони не підлягають призову.
В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Восени було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.