Мобілізація в Україні: яке покарання буде за неявку до військкомату

Поділитися
Мобілізація в Україні: яке покарання буде за неявку до військкомату © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
За такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Через військову агресію Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Вони мають з'явитися з документами до територіального центру комплектування (ТЦК) після отримання повістки. Юрист Ростислав Кравець розповів виданню Today.ua, що загрожує тим, хто не з'явиться до ТЦК та деякі причини, які вважатимуться поважними для неявки.

Неявка до ТЦК: яка відповідальність передбачена

Під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Переважно, спершу особі вручають повістку для уточнення облікових даних військкоматі, а також для проходження військово-лікарської комісії. Після проходження цих процедур військовозобов'язаного можуть відправити на доукомплектацію військових частин або додому — очікувати на мобілізаційне розпорядження.

Мобілізаційне розпорядження – це повістка, яка повідомляє особу про термін та місце, коли і куди вона має з’явитися для відправки на військову службу.

Після отримання повістки військовозобов'язані чоловіки повинні з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Якщо людина не прийшла до ТЦК, то вона може отримати покарання:

  • штраф (розмір варіюється від 1700 до 3400 грн). Покарання призначається призовникам, яких запросили вперше для уточнення інформації або для проходження медкомісії;
  • позбавлення волі на термін від трьох до п'яти років чи випробувальний термін. Кримінальне покарання призначається призовникам, викликаним у ТЦК для відправки у військову частину.

Чи існують поважні причини для неявки до ТЦК

Експерт наголосив, що є деякі поважні причини, коли призовник може не з’явитися до ТЦК після отримання повістки у вказаний термін. До них належить:

  • стихійне лихо;
  • смерть рідної людини;
  • хвороба;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.

В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, нещодавно було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі