Через військову агресію РФ в Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан до 19 лютого 2023 року. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, але є виключення. Деякі підприємства, установи та організації можуть забронювати своїх працівників від мобілізації. Але бувають випадки, коли бронювання скасовують, пише НВ.
Коли бронювання від мобілізації не розглядається
Деякі пропозиції органів державної влади, інших державних органів щодо бронювання військовозобов'язаних можуть не розглядатися Міністерством економіки взагалі.
Зокрема, випадки, коли таке можливо, зазначені у Постанові №194 та додатках:
- відсутність погодження Пропозицій Міністерством оборони;
- невідповідність поданих Пропозицій формі, визначеній додатком 1 до Постанови;
- відсутність даних у відповідних графах Пропозицій.
Чому можуть скасувати бронювання від мобілізації
Бронювання військовозобов'язаних можливе у випадках, визначених Постановою про Деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану.
У разі наявності однієї з трьох останніх підстав анулювання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час здійснюється шляхом прийняття в одноденний строк рішення Міністерства економіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу та надсилання його копії Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
Відстрочка скасовується у таких випадках:
- закінчення строку її дії;
- завершення виконання або скасування завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;
- ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;
- звільнення військовозобов'язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.
В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, нещодавно було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.