Військовий облік: юристка розповіла, як будуть діяти обмеження для порушників

Поділитися
Роз'яснення дала адвокатка.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. У Верховній Раді ухвалили законопроєкт про мобілізацію. Адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко розповіла виданню Telegraf, як працюватимуть обмеження для тих, хто порушує правила військового обліку.

Аніщенко зазначила, що досвід впровадження санкцій щодо обмеження керування автомобілем у сімейному законодавстві показує, що жодного впливу на порушників вони не матимуть. Але законодавці збираються підготувати всі документи, які зроблять ці обмеження реальними.

«Боржникам за аліментними платежами (понад 3 місяці) також свого часу заборонили користуватися транспортними засобами і що? Як їздили, так і їздять. Навіть якщо цей момент візьмуть під жорсткий контроль, забиратимуть авто на штрафмайданчики, люди просто пересядуть на громадський транспорт і на велосипеди. Який зв’язок ця норма взагалі має з мобілізацією і яка від неї користь?!», – сказала вона.

Адвокатка пояснила, що замість каральних заходів, слід дати тим патріотам, які не втекли за кордон, мотивацію служити.

«Дозвольте обирати спеціальність на фронті, щоб люди, які бояться зброї, могли повернути борг Батьківщині, займаючись іншою роботою в армії. Збільшіть виплати, пільги, компенсації, частину з яких чомусь викинули з фінальної версії документа. Головне — визначити термін служби, щоб людина знала, на що їй розраховувати», – резюмувала.

Аніщенко зазначила, що для оскарження накладених обмежень через неявку до ТЦК потрібно спочатку пройти «дев’ять кіл пекла» в українських судах, після чого подаватися в ЄСПЛ.

Втім, навіть дійшовши до Європи, гарантій позитивного результату можна не отримати, адже дане рішення вкладається в закони воєнного часу. Але, програвши в суді і отримавши зобов’язання виплати матеріальної компенсації, держава може посилатися на нестачу коштів в особливий період і відмовитися від виконання вимоги.

Кілька десятків відеороликів українською мовою, спрямованих проти мобілізації в Україні, зняла й поширила в мережі РФ. Технологія не нова. Ролики жахливі й огидні. Й це ‒ лише незначна частина інформаційної війни, в якій ми, на жаль, програємо. Тому що саме на наших внутрішніх промахах її будувати найкраще, ‒ пише Леся Литвинова у статті «Мобілізація: ляльки й ляльководи» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі